15 Tatil Ne Zaman Başlayacak?

15 Tatil Ne Zaman Başlayacak?

Merakla beklenen sömestr tatilinin ne zaman olacağı netleşti.

Sömestr tatilinin başlaması için sayılı günler bulunuyor. Eylül ayından beridir eğitim gören öğrenciler ilk karnelerini alacak ve yarı yıl tatiliyle dinlenme şansını yakalayacak. 15 tatil olarak bilinen sömestr, 21 Ocak Cuma günü başlayarak, 6 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek.

Yoğun ders temposundan bunalan öğrenciler, 15 tatilin ne zaman başlayacağına dair bir soruyu yöneltiyor. Bu süre zarfında dinlenecek ve yeni döneme hazır hale gelecek olan öğrencilerin, bu tatili iple çektikleri de biliniyor.

15 Tatili Ne Zaman Başlıyor?

Yarıyıl tatili 21 Ocak Cuma günü başlayacak. 6 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek. Yaz tatilinin başlaması ve ikinci dönemin sona ermesi de 17 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilecek. İkinci ara tatil ise 11 ile 15 Nisan 2022 aralığında gerçekleşecek.

Yüz Yüze Eğitim Kaç Gün Olacak?

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, eğitim dönemine dair açıklamalarını videoyla gerçekleştirdi. Eylül ayıyla beraber tüm kademelerde eğitimin yüz yüze ve tam zamanlı olarak gerçekleşeceğini belirtti. Corona virüsüne dair online eğitime geçilmesinden sonra bu süreçte tekrardan eskiye dönüleceğini de ifade etti. Bunun dışında farklı açıklamalara da yer verdi.

Corona virüsüne bağlı olarak risklere dayalı tedbirlere hayatı idame ettirmek durumunda kalındığını ifade eden Mahmut Özer, okulları kapalı tutma lükslerinin olmadığını söyledi.

Çocukların geleceği, gelişimi ve sağlığı için yüz yüze eğitime devam etmek durumunda olduklarını ifade etti.

6 Eylül 2021 tarihi itibarıyla tüm kademelerde haftada 5 gün ve yüz yüze olmak suretiyle gerekli işleyişin yeniden başlayacağını ifade etti.

Amaçlarının sağlık şartlarının aksini gerektirmediği süre zarfında salgın esnasında okullarda tam zamanlı olarak yüz yüze eğitimi devam ettirme niyeti içerisinde olduklarını da belirtti.

Okullardaki eğitim süreçleri ders saatlerinde düşüş yaşanmadan ve mevcut programlar doğrultusunda gerçekleştirileceği ifade edildi.

Okula giriş çıkış saatlerinin yanı sıra teneffüs zamanlarına dair gerekli planlamaların yapıldığı ve bu konuda il ile okul yönetimleriyle beraber düzenlemeler içerisine girildiği de ifade ediliyor.

Destekleme ve Yetiştirme Kursları’nın 8 ve 12. Sınıflara yapılacağı konusunda bilgiler verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.