2022 LGS Ne Zaman Yapılacak? MEB Bakanı Açıkladı

2022 LGS Ne Zaman Yapılacak? MEB Bakanı Açıkladı

İlk olarak 2017-2018 eğitim döneminde yapılan ve Liselere Geçiş Sınavı olarak bilinen LGS için heyecanlı bekleyiş başladı.

İlk olarak 2017-2018 eğitim döneminde yapılan ve Liselere Geçiş Sınavı olarak bilinen LGS için heyecanlı bekleyiş başladı.

Öğrencilerin merkezi sistem ile eğitim vermeyen okullarda eğitim görebilmesi için LGS’ ye girmesi ve başarı göstermesi gerekiyor. Her bölgeden seçilmiş Fen Lisesi, Sosyal Bilimeler Lisesi, Anadolu Lisesi gibi okullar LGS ile öğrenci alıyor.

Diğer okullar ise merkezi sistem ile adrese bağlı olarak öğrenci alıyor. Birinci eğitim öğretim döneminin sonuna yaklaştığımız bu günlerde ortaokul öğrencileri tarafından LGS ne zaman yapılacak soruları sorulmaya başlandı.

İşte tüm cevaplar…

2022 yılı LGS sınavı için tarih belli oldu. Milli Eğitim Bakanının açıkladığı tarihe göre LGS sınavı bu yıl 5 Haziran 2022 tarihinde yapılacak.

5 Haziran tarihinde yapılacak sınav için hazırlıklar şimdiden başladı.

Öğrencilerin merakla beklediği tarihin açıklanmasının ardından geri sayım başladı

Sınav bu yıl 5 Haziran tarihinde gerçekleşecek ve sınav sonucuna göre öğrenciler liseye yerleştirilecek.

LGS Nedir?

TEOG sisteminin ardından gelen LGS sistemi öğrencilerin daha az sınav stresi yaşamasını hedefliyor. Bu sistemde öğrencilerin bir kısmı LGS sınavı ile belirlenmiş bazı okullara yerleştiriliyor. Sınavda başarılı olamayan ya da sınava girmek istemeyen diğer öğrenciler ise merkezi sistem ile adreslerine en yakın okullara yerleştiriliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.