5 Gün Devamsızlık Yapan Takdir Teşekkür Belgesi Alamıyor Mu? Son Dakika MEB Duyurdu!

5 Gün Devamsızlık Yapan Takdir Teşekkür Belgesi Alamıyor Mu? Son Dakika MEB Duyurdu!

Geçtiğimiz yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmi gazete yayımlanmış olan duyuru bugünlerde gündem olarak detayları aktarılmaya başlandı. 2018 yılında Eylül ayında Resmi gazetede yayımlanmış olan duyurunun detayları ve gelişmeleri haberimizde..

Geçtiğimiz yıllarda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından resmi gazete yayımlanmış olan duyuru bugünlerde gündem olarak detayları aktarılmaya başlandı. 2018 yılında Eylül ayında Resmi gazetede yayımlanmış olan duyurunun detayları ve gelişmeleri haberimizde sizlerle olacak..

5 Gün Devamsızlık Yapan Takdir Teşekkür Belgesi Alamıyor Mu? Son Dakika MEB Duyurdu!

5 Gün Devamsızlık Yapan Takdir Teşekkür Belgesi Alamıyor Mu? Son Dakika MEB Duyurdu! Sorusunun cevabı şuan gündemde en çok merak edilen sorular arasında yerini aldı. 2018 yılının Eylül ayında yapılan yeni düzenlemeye göre ise daha önce Resmi gazetede yayımlanan duyuruya göre 5 günden fazla devamsızlık durumu bulunan öğrencilerle ilgili durum netlik kazandı.

Milli Eğitim Bakanlığı' nın (MEB) Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinde ödül bölümü içerisinde yer alan duyurular, 2018 yılının Eylül ayında Resmi Gazete' de yayımlanmıştı. 2021 yılında hala bu sistemin devam edip etmediği araştırılırken konu yeniden gündem haline geldi.

Bu duruma göre 5 gün devamsızlık yapan öğrenci Takdir veya Teşekkür Belgesi alamıyor mu işte tüm detaylar..

5 Gün Devamsızlık Yapan Takdir Teşekkür Belgesi Alamayacak Mı?

Milli Eğitim Bakanlığı' ndan (MEB) yapılan açıklamaya göre, başarı puanları takdir veya teşekkür belgesi almaya hak kazanan öğrencilerin devamsızlığı eğer 5 günden fazla ise takdir veya teşekkür belgesi almaya hakları yanacak ve bu belgeleri almaya hak kazanamayacaklar.

Bu yapılan düzenleme çerçevesinde öğrencilerin başarı puanları takdir veya teşekkür belgesi almaya hak kazansa bile 5 gün devamsızlık yapan öğrenci takdir veya teşekkür belgesi alamayacak.

85,00 Puan ve üstü başarı puanı olanlar Takdir Belgesi almaya hak kazanır.

70,00 – 84,99 Puan arası Teşekkür Belgesi almaya hak kazanır.

Ortaöğrenim süresi boyunca En Az üç öğretim yılının bütün döneminde takdir belgesi alan öğrenciler Üstün Başarı Belgesi almaya hak kazanır.

Devamsızlıktan Kalma Süresinde Değişiklik Oldu Mu?

Devamsızlık süresi özürsüz olarak 10 günü aşan öğrencilerin, toplamda ise 30 günü aşan öğrencilerin ders puanları ne olursa olsun başarısız olarak sayılmaktadır.

Başarısızlık durumunda öğrencilerin velilerine bu durum yazılı olarak da bilgilendirilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.