AÖL Online Giriş Ekranı

AÖL Online Giriş Ekranı

Açıköğretim lisesi online sınavlar hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

Açıköğretim liselerine dair online işlemler yapmak için yeni bir faaliyet ortaya çıktı. Bu tip giriş ekranı 4 Aralık Cumartesi günü saat 09:00 itibarıyla adayların erişimine açıldı. Açık Öğretim Lisesi birinci dönem son sınavlarının bu sistem doğrultusunda yapılacağı da ifade edildi. Bu sınav 4 Aralık tarihinde saat 09:30’ta başlayarak aynı gün içerisinde 23:59’a kadar devam edecek. Öğrencilerin bu sınav esnasında 20 soruyu 25 dakika içerisinde tamamlamaları gerekecek.

aol-online-giris-ekranii.png

Açık Öğretim Lisesi online sınav giriş ekranı sık sık araştırılan bir konu hale geldi. Araştırılan online sistemde dönem sonu sınavları da gerçekleştirilecek. Bu sınav esnasında ortaya çıkan sorular çoktan seçmeli ve dört seçenekli olacak. Aynı zamanda da her sınav için 25 dakika süre verilecek. Cevaplanan sorular için tekrar geri dönme gibi bir durum ortaya çıkmayacak. AÖL sınav girişleri de internet sitesindeki öğrenci girişi içerisinden gerçekleştirilecek.

AÖL Sınav Girişi Nasıl Yapılır?

AÖL online sınava dahil olmak için öğrencilerin okullarının internet sitelerinde var olan öğrenci girişinden kimlik numaraları ya da öğrenci numaralarının yanı sıra şifreleriyle sisteme giriş yapmaları söz konusu olacaktır. Bu sayede de online sınav uygulamasına katılmaları gibi bir durum ortaya çıkacaktır.

Açılan pencerede “Online Sınav Giriş” seçeneğini tıklamaları gerekmektedir. Sonrasında da öğrencilerin geçmeleri gereken ders listesinden seçim yaparak, online sınava dahil olmaları muhtemel olacaktır.

Online sınav içerisinde çoktan seçmeli 4 seçenekli ve her bir ders için ayrı olmakta olan 20 soruluk test sınavlar gerçekleştirilecektir. Öte yandan sınavlarda her bir dersin testi için 25 dakikalık bir süre uygulamaya konulacaktır.

Sınavdaki sorular, numara sırasında ve ekranda tek soru cevap şeklinde gösterilecektir. Bu sınavları seçtikten sonra “Sınava Başla” seçeneğini tıklamak yeterli olacaktır. Soru cevapladıkça “Kaydet ve İlerle” butonu olacak ve son soruda da “Sınavı Bitir” butonu ortaya çıkacaktır.

Öğrencilerin cevap verdikleri soruya geri dönüş yapmaları gerçekleşmeyecektir. Öğrencilerin sınavlarına dair geçecek olan bu süre esnasında diğer bir sınavla ilgili işlem yapmaları söz konusu olmayacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.