AÖL Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Açık Lise Geçme Puanı Kaç?

AÖL Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Açık Lise Geçme Puanı Kaç?

AAÖL Online olarak düzenlenen açık lise sınavlarına giren adayların sonuçlar için heyecanlı bekleyişi başladı.

4-10 Aralık 2021 tarihlerinde tamamlanan sınavlar için şimdi sonuçların gelmesi bekleniyor. Peki AÖL için sonuçlar ne zaman açıklanacak? İşte tüm cevaplar?

AÖL sınavında adaylara her dersten çoktan seçmeli sorular soruldu. 4 seçenekli olan sorular her dersten 20’ şer tane olmak üzere soruldu. Sınavda her doğru cevabın 5 puan karşılığı olduğu belirtiliyor.

AÖL Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

sinav.jpg

4 Aralık 2021’ den 10 Aralık 2021’ e kadar çevrimiçi yapılan AÖL sınavı için sonuçlar beklenmeye başlandı. Sınava giren kişilerce sabırsızlıkla beklenen sonuçların ne zaman geleceği ise merak konusu. Sonuçlar için henüz tam tarih açıklanmamış olsa bile geçmiş yıllardaki tarihlere bakılarak bir kaç hafta içerisinde sonuçların açıklanması bekleniyor.

AÖL için sonuçların 15 gün içerisinde gelmesi bekleniyor.

76.jpg

Sınavda her dersten 20 soru soruluyor ve her sorunun 4 şıkkı bulunuyor. Her doğru sorunun 5 puan değerinde olduğu sınavda yanlış sorular doğru soruları götürmüyor. Sınav toplamda 100 puan üzerinden değerlendiriliyor.

Değerlendirmede adaylara yalnızca puanları açıklanacaktır. Doğru ve yanlış sayıları hakkında bilgi verilmeyecektir.

Açık Lise Geçme Puanı Ne Kadar?

auzef-sinav-sonuclari-aci-439-2-41.jpg

Sınava giren ve 100 puan üzerinden değerlendirmeye alınan adayların sınavı geçmiş sayılması için belirli bir puanın üzerinde alması gerekiyor. AÖL için adayların geçmiş sayılabilmesi için 45 puanın üzerinde alması gerekiyor. Her dersten 20 soru bulunan bu sınavda öğrencilerin 45 puan alması geçmeleri için yeterli oluyor. Yanlış cevapların ise doğru cevaplar üzerinde bir etkisi bulunmuyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.