CHP Seçim Stratejisi Netleşti

CHP Seçim Stratejisi Netleşti

2023 seçimleri için CHP'de oldukça yoğun bir program izleniyor.

Cumhuriyet Halk Partisi, 2023 seçimlerine dair çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bunun için CHP’nin daha çok Orta Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu ve yurtdışı odaklı seçmenlere daha fazla zaman ayıracağı da ifade ediliyor.

CHP’nin kendi açıklamasına göre AKP ve MHP’li isimlerin yer alamadıkları pek çok bölgede CHP’li isimlerin siyaset yaptıklarını ifade ediyor.

Öte yandan erken seçim konusunda ısrarlı olduklarını da belirterek, bu hususta 4 alana daha fazla önem verecekleri de ifade ediliyor. Doğu Masası (Doğu ve Güneydoğu illeri), Orta Anadolu, Karadeniz ve yurtdışındaki seçmenlere daha fazla yönelecekleri gelen detaylar arasında sayılıyor. Bu dört bölgeye ağırlık verilmesiyle birlikte özel stratejilerin geliştirilmesi ve oy oranının arttırılması amaç haline getiriliyor.

chp-secim-stratejisi-netlestii.jpg

Doğu’da Üye Sayısı Arttı

Doğu Masası olarak ifade edilen bölgedeki illerde üye sayısında ciddi oranda artış yaşandığı da ifade ediliyor. Son bir yılın verilerine göre Ağrı %30, Batman %141, Diyarbakır %65, Hakkari, Muş ve Şırnak ise %64 oranında üye sayısında artış yaşandığı belirtiliyor. CHP’de temel amaç da bu üye oranlarını daha da yukarıya taşımak olarak belirtiliyor.

Salı günü yapılan il başkanları toplantısında erken seçim ve örgütlerin hazırlıkları gibi konular ele alındı. CHP üyesi olmayan ilçe, mahalle ve köy kalmaması için de çalışmaların giderek daha da hızlanması gerektiği belirtildi.

CHP’de Toplantı Programı Yoğun

CHP genelinde Aralık ayı içerisinde yoğun bir toplantı trafiği ortaya çıkacak. İlk olarak Aralık ortalarında İstanbul’da Aile Destekleri Sigortası toplantısı yapılacak. 2011 yılından beridir gerçekleştirilen bu proje kapsamında Kemal Kılıçdaroğlu, kadınlarla görüş alışverişinde bulunacak. Sonrasında da kadın kolları başkanları, kadın milletvekilleri ve kadın PM üyeleriyle bir araya gelecek. Arkasından sonraki tarihlerde de ilçe başkanlarıyla da kapsamlı bir toplantı içerisine girecek.

CHP genelinde Aralık ayı içerisinde toplantı gündeminin yoğun olması erken seçime ne kadar etkili bir çalışma yapıldığının da göstergesi olarak sayılıyor. Bu hususta Kemal Kılıçdaroğlu’nun yoğun bir programla beraber farklı illerde partililerle buluşacağı bir süreç içerisine gireceklerinden de bahsediliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.