Devamsızlık Yapan Teşekkür Belgesi Alamıyor Mu?

Devamsızlık Yapan Teşekkür Belgesi Alamıyor Mu?

Uzaktan eğitim nedeniyle okuldan uzak kalındığı süre boyunca devamsızlık dikkate alınmadı.

Bütün dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını sonrası öğrenciler okullardan bir buçuk yıl uzak kaldılar. Bu kadar zaman sonra tekrar başlayan okullarda da bazı değişiklikler meydana geldi. Değişikliklerden sonra en çok merak edilenlerde biri de devamsızlık durumları oldu.

Uzaktan eğitim nedeniyle okuldan uzak kalındığı süre boyunca devamsızlık dikkate alınmadı. Yeni eğitim ve öğretim yılının başlamasıyla devamsızlık süresi tekrardan merak edilen konular arasında yerini aldı. Milli Eğitim Bakanlığı da konuya yeni düzenlemeler getirdi.,

612c96042af1071e889a76c5.jpg

5 gün devamsızlık yapan öğrencilerin takdir veya teşekkür alamayacağı konusunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan değişiklik de merak konusu oldu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geçtiğimiz aylarda yapılan yönetmelik değişikliğine göre başarı durumu ne olursa olsun 5 gün devamsızlık yapan öğrenciler takdir veya teşekkür belgesi almaya hak kazanamayacağını açıkladı. Ayrıca devamsızlık süresi 10 günü ve toplamda 30 günü aşan öğrenciler direkt olarak başarısız sayılacak.

img20210726090307.jpg

Okul öğrenci ve disiplin kurulu derslerinde çaba ve başarı gösteren, özürsüz devamsızlık süresi 5 günü aşmayan, tüm derslerde başarılı olan, genel başarı ortalaması 70,00 puanın üzerinde olan ve davranış puanı 100 olan öğrencilerden not ortalaması;

a) 70,00 ve 84.99 arasında olan öğrenciler teşekkür,

b)85,00 ve daha üstü olan öğrenciler takdir belgesi alma hakkını kazanacak.

Ek olarak da ortaöğretim süresince en az üç öğretim yılının süresince takdir belgesi alan öğrenciler de üstün başarı belgesi ile ödüllendirilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.