İlk Ara Tatil Ne Zaman? Birinci Dönem Ne Zaman Sona Erecek?

İlk Ara Tatil Ne Zaman? Birinci Dönem Ne Zaman Sona Erecek?

İlk Ara Tatil Ne Zaman? Birinci Dönem Ne Zaman Sona Erecek?

İlk ara tatil ne zaman sorusunun cevabını en çok öğrenciler merak ediyor. 12 Eylül 2022’de başlayan 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı tüm hızıyla devam ederken öğrenciler ara tatili dört gözle bekliyorlar. 2019 yılından bu yana birinci ve ikinci dönem ortasında birer kez yapılan ara tatil uygulaması öğrencileri sevindirirken öğretmenlere de dönem içerisinde eğitim fırsatı sunuyor. Yıl sonunda ve yıl başında yapılan 2 haftalık seminer haftalarının dönem içerisindeki ara tatillere koyulması öğretmenler için güzel bir motivasyon kaynağı oluyor.

Pandemi sonrası geçen yıl ve bu yıl yoğun bir süreç ile okula adapte olmaya çalışan öğrenciler ise ara tatil ile bir nefes alıyor. Akademik yılın başlamasından itibaren 9 haftayı tamamladıktan sonra ara tatile girecek olan öğrenciler epey mutlu.

shutterstock-68891791.jpg

MEB tarafından yayınlanan akademik yıl takviminde belirtildiği üzere ara tatil 14 Kasım ile 18 Kasım arasını kapsayacak. Bu tatil hafta sonları ile birlikte toplamda 9 gün olacak.

Bir diğer merak edilen soru ise birinci dönemin ne zaman sona ereceği. İki dönemden oluşan akademik yılımızın ilk dönemi ise 23 Ocak 2023 tarihleri ile 03 Şubat 2023 tarihleri arasını kapsayacak. Hafta sonları ile birlikte 16 gün sürecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum