İstanbul kar yağışı başladı mı ? Okullar Tatil Olacak mı?

İstanbul kar yağışı başladı mı ? Okullar Tatil Olacak mı?

23 Aralık 2022 İstanbul kar yağışı başladı mı? İstanbul Valiliği okullar tatil açıklaması son dakika bugün İstanbul’da okullar tatil olacak mı, Türkiye’nin dört bir yanından kar tatili haberleri özel haberimiz..

Aralık ayının son haftası ile birlikte ülkemizin birçok şehrinde eğitim ve öğretime olumsuz hava koşulları nedeniyle ara verildiği açıklanıyordu. Ülkemizin en büyük ve kalabalık şehri olan İstanbul’da yoğun kar yağışı bekleniyor.

Yedi tepe İstanbul’un en yüksek kesimlerinde etkisini göstermeye başlayan kar yağışının şehrin tamamında etkili olması bekleniyor. Kar yağışının başlaması ile tüm gözler valilik tarafından bir açıklama bekler oldu.

Kar yağışı ile zaten yoğun olan İstanbul araç trafiğinin olumsuz etkilenmesi durumunda eğitim ve öğretime de bir gün ara verilmesi duyurulabilir fakat şu ana kadar valilik tarafından bir açıklama yapılmadı.

İlkokul ortaokul lise ve üniversitelerde okuyan öğrenciler “bugün İstanbul’da okullar tatil mi, okullar yarım gün mü” gibi soruların cevaplarını merak ediyorlar.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ve paylaşılan hava tahminlerine göre bugün İstanbul’un tamamında etkili bir kar yağışı görülecek. İstanbul’un bazı ilçelerinde etkisini göstermeye başlayan kar yağışının İstanbul geneline yayılması ile birlikte okullar tatil olabilir.

İstanbul’da özellikle Anadolu Yakasında kar yağışının etkili olması beklenirken hava sıcaklığının ise eksi değerleri görebileceği açıklandı.

İstanbul’da okullar tatil mi?

Henüz İstanbul Valiliği tarafından kar yağışı ve eğitim öğretime ara verilmesi ile ilgili bir açıklama yapılmadı.

Önümüzdeki 3 gün boyunca soğuk havaların etkili olacağı İstanbul’da kar yağışı etkisini gösterebilir. Hafta sonuna doğru ise havalar İstanbul’da ısınmaya başlayacak ve 10 derecelik bir yükselişle 12 derecelere kadar gündüz vakti ulaşması bekleniyor.

Öte yandan yurdun dört bir yanından kar haberleri gelmeye devam ediyor. Ağrı’da Bitlis’te Kars’ta geçtiğimiz günlerde kar yağışı nedeniyle eğitim ve öğretime ara verildiğini duyurmuştuk.

İç Anadolu ve Doğu Anadolu Bölgelerinde kar yağışı bazı ilçelerde ve şehir merkezlerinde etkisini sürdürüyor.

Soğuk kış günlerinde kar yağışı ile birlikte şehir trafikleri de olumsuz etkileniyor. Uzmanlar şahsi araç sahiplerine geçerli ekipman ve tedbirlere sahip olmadan özel araçları ile trafiğe çıkılmaması gerektiğini hatırlatıyorlar.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.