Kar tatilinde online ders yapılacak mı?

Kar tatilinde online ders yapılacak mı?

Kar tatilinde özel okullar ve devlet okulları online ders yapılacak mı?

4 Günlük Tatilde Online Eğitim Olacak Mı? Kar tatilinde özel okullar ve devlet okulları online ders yapılacak mı?

İstanbul ve Bursa gibi illerde yapılan açıklamalarda tatil kararı alındığı belirtildi. Bursa Valiliği tarafından yapılan açıklamalarda tatil kararı ile ilgili şöyle denildi;

Valilik Kararı

“1.10 Mart 2022 Perşembe gününden itibaren; İlimiz genelinde; İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı bütün resmi ve özel temel eğitim (anaokulları, ilkokullar, ortaokullar) ve ortaöğretim kurumları, halk eğitim merkezleri, mesleki eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, çeşitli kurslar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmî okullardaki destekleme ve yetiştirme kursları ile özel okullardaki takviye kurslarındaki eğitim faaliyetlerine İl Müftülüğü’ ne bağlı Kur’an kurslarındaki eğitim faaliyetlerine, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı özel kreş ve gündüz bakımevleri ile çocuk kulüplerinin eğitim faaliyetlerine 14 Mart 2022 Pazartesi gününe kadar ara verilmesine karar verilmiştir. “

Bu karar kapsamında okullar için online eğitim yapılmayacağı ve Perşembe ve Cuma günlerinin hafta sonu tatili ile birleştirildiği ifade edildi.

4 Günlük Tatilde Özel Okullarda Uzaktan Eğitim Olacak Mı?

VALİLİK, ONLINE DERS YAPILAMAYACAĞINI TÜM OKULLARA BİLDİRDİ”

Bir özel okuldan velilere gönderilen mesajda şöyle denildi;

“Bildiğiniz üzere İstanbul Valiliği tarafından iki gün boyunca yüz yüze eğitime ara verilmiştir.

Genel Müdürlüğümüz eğitimin online olacağını belirtmiş ve bu çerçevede online eğitim planlaması yapılmış ve sizlere duyurulmuştır.

Ancak; Valilik öğretmenlerin idari izinli sayıldığını ve okulların online ders veremeyeceğini tüm okullara bildirmiştir.

Bu çerçevede tüm özel okullar ve okulumuz iki gün boyunca eğitim-öğretim faaliyetlerine ara vermiş olup online eğitim yapılmayacaktır.”

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.