Kazanım Değerlendirme Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Kazanım Değerlendirme Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

MEB tarafından yapılan Kazanım Değerlendirme Sınavı Sonuçları için öğrencilerin meraklı bekleyişi devam ediyor.

MEB tarafından 26-27 Ekim tarihlerinde 7.8. 11.ve 12. Sınıflara uygulanan Kazanım Değerlendirme Sınavı Sonuçları sınava giren öğrenciler tarafından merakla bekleniyor .Peki Kazanım Değerlendirme Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

MEB'e bağlı resmî ve özel ortaokul / imam hatip ortaokulları 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik Türkçe, Fen Bilimleri ve Matematik derslerinden oluşan Kazanım Değerlendirme Uygulaması'nın 26 Ekim 2021 tarihinde, l liselerin 11 ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik Türk Dili ve Edebiyatı, Matematik, Fizik, Kimya ve Biyoloji derslerinden oluşan Kazanım Değerlendirme Uygulamasın ise 27 Ekim 2021 tarihinde gerçekleştirilmişti.

Kazanım Değerlendirme Sınavı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

MEB tarafında sonuçların açıklanması konusunda herhangi bir tarih verilmedi .Sınav sonuçlarına dair İllerde uygulama verileri kullanılarak herhangi bir analiz ya da raporlama çalışması yapılmayacağı ifade edilirken Milli Eğitim Bakanlığı, salgın dönemi sonrasında eğitim öğretim sistemine yapacağı revizeler için kazanım değerlendirme sınavı sonuçlarını baz alacak.

Konu ile ilgili ayrıca yapılan açıklamada şu bilgiler yer aldı;

Ortaokul 7,8 ve lise 11 ile 12. sınıfların katıldığı sınavın sonuçları herhangi bir ölçme ve değerlendirme işlemine dahil edilmeyecek.

Bakanlık ilerleyen süreçlerde öğrencilerin eksik kaldığı konu ve kazanımlara yönelik destekleyici eğitim yöntemleri uygulayacak.

MEB tarafından Kazanım Değerlendirme Sınavı Sonuçlarına dair açıklama yapıldığı an mebpersonel.com sitemizde bulabileceksiniz.

MEB Personel Telegram kanalına katılıp konu ile ilgili en güncel ve hızlı gelişmelerden haberdar olabilirsiniz Ve sohbet bölümünde sorularınızı sorabilirsiniz.

MEB PERSONEL TELEGRAM KANALI İÇİN: https://t.me/MebPersonel

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.