KYK borçları silinecek mi? Ne zaman silinecek?

KYK borçları silinecek mi? Ne zaman silinecek?

KYK borçları silinecek mi? Ne zaman silinecek?

KYK borçları silinecek mi? Ne zaman silinecek?

Ülkemizde yaşanan ekonomik problemlerin getirdiği hayat pahalılığından ve enflasyondan dolayı en çok desteği gençler bekliyor. KYK borcu faizlerinin silinmesi için bütün gençler dört gözle TBMM’den bir haber bekliyor. KYK borcu olan birçok genç borçların silinip silinmeyeceğini merakla bekliyor. Peki KYK borçları silinecek mi? Ne zaman silinecek? Buyurun aşağıda bahsedelim.

Bakan Nebati’nin yaptığı açıklamaya göre TBMM yeni yasa dönemine başladığında sunulacak torba yasasında diğer birçok düzenlemenin yanında KYK borçlarıyla da ilgili bir düzenleme olacağı netleşti. 3 milyon 157 bin öğrencinin faiz borçları silinecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise 14 Eylül’de Gençlik ve Spor Bakanlığı Yeni Yurtlar Kampüsü’nde düzenlenen 105 Yeni GSB Yurt Binası Resmi Açılış Töreni’nde “Temmuz ayındaki Kabine Toplantımızda, kredi geri ödemelerinin herhangi bir enflasyon farkı veya faiz uygulaması olmaksızın sadece alınan kredi rakamı üzerinden yapılması kararını aldık. Bu uygulamadan hâlen kredi geri ödemesi yapan tüm gençlerimiz yararlanabilecek. Böylece kredi geri ödemelerinde 26 milyar liradan fazla bir yükü gençlerimizin üzerinden kaldırmış olduk.” Dedi.

Yapılan açıklamalara göre; KYK kredisi borcu olan gençler herhangi bir enflasyon farkı ve faiz uygulaması olmadan sadece aldıkları kredi miktarını ödeyecekler. Şimdi bütün gençlerin gözü TBMM’den gelecek açıklamada…

KYK borçları ne zaman silinecek?

Bakan Nebati Ekim ayında meclis açılır açılmaz sunulacak torba yasasıyla diğer birçok konu ile birlikte KYK borçlarıyla ilgili işlemlerin yapılacağını belirtti. Şimdi bütün gençlerin gözü TBMM’de.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.