KYK Burs Kredi Ücretleri Ne Kadar Olacak? 2022 Burs Kredi Ücretleri

KYK Burs Kredi Ücretleri Ne Kadar Olacak? 2022 Burs Kredi Ücretleri

2022 yeni yıl zamlı KYK burs kredi ücretleri ne kadar olacak açıklandı. Kredi Yurtlar Kurumu tarafından üniversite öğrencilerine verilen burs kredi ücretleri için büyük zam işte detaylar..

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından üniversite öğrencilerine sağlanan kredi ve burs ücretlerine ne kadar zam gelecek merak ediliyordu.

Büyük asgari ücret zammından sonra üniversite öğrencilerin tarafından burs ve kredilere de benzer büyüklükte bir zam bekleniyordu.

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından öğrencilere sağlanan aylık kredi ve burs ücretleri 2021 yılı için lisans öğrencilerine 650 lira olarak belirlenmişti. Ayrıca yüksek lisans öğrencilerine 1300 doktora öğrencilerine ise 1950 lira burs sağlanıyordu.

2022 yılı için ise yeni burs ve kredi ücretleri belli oldu. Öğrencilerin beklediği gibi yeni yıl için sağlanacak olan burs ve kredi ücretleri zamlandı.

2022 Yılı Burs Kredi Ücretleri

Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan kredi ve burslar lisans yüksek lisans ve doktora öğrencileri için 2022 yılı zamlı fiyatları açıklandı.

Yapılan açıklamaya göre yeni yılda zamlı olarak burs ve kredi ücretleri şu şekilde oldu;

4 yıllık üniversite lisans programı öğrencilerine verilecek olan burs yada kredi ücreti 650 liradan 850 liraya yükseldi.

Yüksek lisans programı öğrencilerine verilecek olan burs yada kredi ücretleri ise 1300 liradan 1700 liraya yükseldi.

Doktora programı öğrencilerine verilecek olan burs yada kredi ücretleri ise 1950 liradan tam 2 bin 550 liraya yükseldi.

Bu açıklama ile 2022 yılı burs kredi ücretleri ilan edilmiş oldu. Tüm üniversite programları öğrencilerine yeni akademik yıllarında başarılar dileriz.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.