KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

KYK Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

KYK burs sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merak konusu haline geldi.

KYK bursu konusunda üniversite öğrencilerinin Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın duyurusunu merakla bekledikleri biliniyor. 10 Kasım’ın üzerinden geçen 1 aylık zaman diliminde 2021 Aralık ayının sonunda bu tip sonuçların netleşeceğine dair ihtimaller bulunuyor. Yüksek Öğrenim Kredisi konusunda 2021-2022 eğitim öğretim yılı burs ve kredi sonuçları için KYK resmi web sitesinden gerekli sorgulamalar yapılabilir. Bu konuda açıklama yapan Bakan Kasapoğlu da Aralık ayı sonunda bu tip bir mesaj vermişti.

KYK burslarının ne zaman açıklanacağı gündemde yer almaya devam ediyor. KYK ödemelerinin gerçekleşmesi adına kredi ya da burs kazanan öğrencilerin isimleri yapılan değerlendirmeler sonrasında ilan edilecek. KYK sonuçlarıyla ilgili geçen günlerde açıklama yapan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, bu süreci en adil şekilde tamamlamak istediklerini ve zamanla yarıştıklarını ifade etti. Ancak başvuru sonuçlarına dair net bir tarih vermedi.

kyk-burs-sonuclari-ne-zaman-aciklanacakk.jpg

KYK Burs Sonuçları Açıklanma Tarihi

KYK burs sonuçları henüz açıklanmadı. Başvuruları daha önceki yıllarda 28 Ekim ile 8 Kasım tarihinde yapılan burslara dair sonuçlar ise 7 Aralık günü açıklanmıştı. Bu sene ise 5 Kasım Cuma günü başlayan KYK burs ve kredi başvuruları 10 Kasım Çarşamba günü sona ermişti.

KYK Burs Sonuçlarında Bu Detaylara Dikkat Edilecek

KYK başvurusu esnasında öğrencilerin belirttiği sosyal ve ekonomik bilgiler Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından teyit edilecek. Sonrasında da gerekli değerlendirmeler yapılarak başvuru işlemini gerçekleştiren öğrencilere burs ya da öğrenim kredisi tahsis edilmesi gibi bir sonuç ortaya çıkacak.

Yapılan değerlendirme sürecinde öğrencilerin başarı durumu da ele alınacak. Öte yandan üniversiteye yeni başlayan öğrenciler için de hesaplanan puan türü ve puanı baz alınacak. Ara sınıflar için de yükseköğrenim kayıt puanı ve puan türü üzerinden gerekli hesaplamalar ele alınacak.

Bunun yanında üniversiteye giriş puanını ham olarak ele alınacağı ve ilk 100 içerisinde olan öğrencilere normalin 3 katı burs verileceği ifade ediliyor. Şehit ve gazi yakınlarının da burs imkanından yararlanacakları belirtiliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.