MEB'den Yoğunlaştırılmış Eğitim Not Girişleri Konulu Resmi Yazı

MEB'den Yoğunlaştırılmış Eğitim Not Girişleri Konulu Resmi Yazı

Milli Eğitim Bakanlığından yoğunlaştırılmış Eğitim Not Girişleri Konulu Resmi Yazı

Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü 25.10.2021 tarihli resmi yazıda ;

Genel Müdürlüğümüze bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren ve ilgi Yönetmeliğin 63 üncü maddesi kapsamında 10 ve 11 inci sınıftaki eğitimlerini tamamlayarak işletmelerde mesleki eğitimlerini yoğunlaştırılmış olarak gören öğrencilerin 2020-2021 ve 2021-2022 eğitim öğretim yıllarına ait "İşletmelerde Mesleki Eğitim" dersi not girişlerinin yapılamadığı Bakanlığımıza gelen yazılardan anlaşılmaktadır.

Ülkemizde yaşanan Covid-19 salgını nedeniyle Mayıs-Eylül 2019 tarihleri arasında 10 veya 11 inci sınıfı tamamlayan öğrencilerin yoğunlaştırılmış eğitimi yapmış sayıldıkları dikkate alınarak; ilgi Yönetmeliğin "Mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında yoğunlaştırılmış eğitim" başlıklı 63 üncü maddesi ile "Olağanüstü durumlarda sınıf geçme ve öğrenci başarısının değerlendirilmesi" başlıklı EK MADDE 2 de ifade edilen hükümlere göre e-Okul Yönetim Bilgi Sistemindeki gerekli güncelleme işlemleri Bakanlığımız Bilgi İşlem Genel Müdürlüğünce tamamlanmıştır.

Buna göre; 2021-2022 eğitim öğretim yılında işletmelerde mesleki eğitimlerini tamamlayan, dosya puanı ve beceri sınavı puanına göre ilgili dersin başarı durumu tespit edilen 12 nci sınıf öğrencilerinin aktif dönem not girişlerinin ilgili okul müdürlüklerince 31 Ekim 2021 tarihine kadar e-Okul Yönetim Bilgi Sisteminde yapılması gerekmekte olup söz konusu not girişlerinin tamamlanmasını takiben herhangi bir mağduriyet yaşanmaması amacıyla 12 nci sınıf seviyesine girilen notların 11 inci sınıf seviyesine aktarım işlemi Bakanlığımızca yapılacaktır.

Ayrıca beklemeli durumda olanlarda geçmiş döneme not girişi yapılacağından adı, soyadı, T.C. Kimlik Numarası ve dosya puanı ve beceri sınavından elde edilen puanın excel tablosuna hazırlanarak gönderilmesi halinde Bakanlığımızca not girişleri yapılarak gerekli günceleme işlemi yapılacaktır.

Bilgilerinizi ve gereğini arz/rica ederim

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.