Milletvekili: Adana MEM'de ki  Yolsuzluk Olayında MEB'de önemli kişilere ulaşmasının önüne mi geçilmek isteniyor?

Milletvekili: Adana MEM'de ki Yolsuzluk Olayında MEB'de önemli kişilere ulaşmasının önüne mi geçilmek isteniyor?

Milletvekili: Adana’da Milli Eğitim Müdürü ve Yardımcılarının da içinde bulunduğu, Adana Emniyet Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği MEB'de önemli kişilere ulaşmasının önüne mi geçilmek isteniyor?

CHP Adana Milletvekili ve TBMM Kit Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, “Adana’da Milli Eğitim Müdürü ve Yardımcılarının da içinde bulunduğu, Adana Emniyet Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği operasyonu Yazılı Soru Önergesi vererek Adana Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İl Millî Eğitim Müdürlüğü'nün açtığı ihalelere fesat karıştırıldığını ve devletin yaklaşık 60 milyon TL zarara uğratıldığını belirlemiş...

200'den fazla kişinin göz altına alındığı, Adana Millî Eğitim müdürü ve yardımcılarının içinde olduğu operasyonda 8 kişi tutuklanmış, 52 kişi için daha tutuklama talep edilmiş...

CHP Adana Milletvekili Sümer şöyle konuşmuş;

"Adana'da İl Millî Eğitim Müdürü'nün ve yardımcılarının içinde bulunduğu çete devleti 60 milyon lira soyuyor, Milli Eğitim Bakanlığı'ndan çıt çıkmıyor... Artık tuz kokmuş... 200'den fazla kişinin gözaltına alındığı, yerde hakim, 'örgüt yok, bireysel suç' kararıyla tutuklamaları gerçekleştiriyor!.. Nasıl örgütlü suç olmaz?.. Soruşturmanın, bakanlıktaki önemli kişilere ulaşmasının önüne mi geçilmek isteniyor?

Bu soruşturma mutlaka titizlikle ve şeffaflıkla yürütülerek sonuna kadar gidilmelidir."

orhan-sumer-kursu-fotografi4-1-1536x1088.jpeg

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.