Okul kantininde  yarım simit satılmaya başlandı.

Okul kantininde yarım simit satılmaya başlandı.

Yarım simit uygulaması maalesef başladı.

CHP'li Kalkan, sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımla Antep'teki bir okulun kantininde yarım simit satılmaya başlandığını duyurdu.

Türk Lirası'nda yaşanan tarihi değer kaybının ardından gelen zamlar yurttaşın alım gücünü büyük oranda düşürdü. Artan yoksulluğun resmini bu kez CHP Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Uğur Kalkan gözler önüne serdi. Kalkan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Antep'teki bir okulda yarım simit satılmaya başlandığını belirtti.

Türk Lirasının kısa sürede tarihi değer kaybetmesiyle birlikte yurttaşın alım gücü sıfır noktasına dayandı. CHP Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Uğur Kalkan, Twitter üzerinden yaptığı bir paylaşımla Antep'teki bir okulun kantininde yarım simit satılmaya başlandığını şu şözlerde duyurdu:

''Burası Gaziantep'teki bir okulun kantini. Yarım simit uygulaması maalesef başladı. Yakında ülkenin bir çok yerinde yarım ekmek uygulaması da başlar.''

screenshot-7.png

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.