ÖSYM tarafından ,YKS tercih sonuçlarının bugün açıklanması bekleniyor.

ÖSYM tarafından ,YKS tercih sonuçlarının bugün açıklanması bekleniyor.

YKS tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş son eriyor.

Binlerce öğrencinin YKS tercih sonuçları için meraklı bekleyişi devam ederken gözler ÖSYM tarafından yapılacak açıklamada .

Bilindiği özere adaylar tercihlerini,05-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapmıştı.

Mebpersonel.com olarak ÖSYM yetkililerinden aldığımız bilgiler doğrultusunda, YKS tercih sonuçlarının açıklanması için son kontrollerin yapıldığı ve onay gelmesi halinde bugün içerisinde ÖSYM'nin https://sonuc.osym.gov.tr/ adresi üzerinden açıklanacağı ifade edildi

Haberimiz sonrası ise ÖSYM Başkanı Aygün, "2021-YKS yerleştirme işlemleri ve kontroller devam ediyor. Önümüzdeki hafta içinde sonuçları açıklayacağız." dedi açıklamasında bulundu.

YKS tercih sonuçlarına dair anlık gelişmeleri www.instagram.com/meb_personel hesabımızdan takip edip yorumda bulunabilirsiniz.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Tercih ve yerleştirme sonuçlarının açıklanmasının ardından başlayacak olan üniversite kayıtların 6 Eylül'den itibaren yapılacağı duyuruldu. Elektronik kayıtlar ise 4-8 Eylül 2021 tarihleri arasında yapılacaktır.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.