Sergen Yalçın Tazminat Alacak Mı?

Sergen Yalçın Tazminat Alacak Mı?

Sergen Yalçın'ın istifa etmesiyle pek çok soru işareti soru kamuoyunu yakından ilgilendiriyor.

Beşiktaş’ta Sergen Yalçın ile yolların ayrılmasından sonra Beşiktaş Asbaşkanı Emre Kocadağ da konuyla ilgili açıklamalara yer verdi. Kendisiyle yapılan sözleşmede tazminat maddesinin olmadığını ifade ederek, yeni teknik direktör arayışı içerisinde olduklarını belirtti.

Beşiktaş kulübünde Sergen Yalçın dönemi son buldu. Beşiktaş Asbaşkanı da konuyla ilgili açıklamalar yaparak, Sergen Yalçın’ın Beşiktaş’ın evladı olduğunu ve doğru zamanda takıma katıldığını ifade etti. 10 sene şampiyon olamayacağı düşünülen takımla 1 yıl içerisinde 2 kupa kaldırma başarısı gösterdiklerini belirtti.

sergen-yalcin-istifa-edecek-mi.webp

İki Kupa Alma Başarısı Gösterdik

Teknik direktör Sergen Yalçın ile çalıştıkları dönemde iki büyük kupayı müzelerine götürdüklerini ve bu takıma karşı olan önyargılarını kırdıklarını ifade eden Emre Kocadağ, bu süreçleri hep beraber yaşadıklarının altını çizerek sonuçta camialarını mutlu ettiklerini belirtti. Sergen Yalçın’ın da bu işin önderlerinden olduğunu belirtmekle kalmayarak, bu sezon öncesinde de ümitleri beklentileri olduğunu ifade etti. Sene başında çok iyi bir kadro kurarak, farklı kulvarlarda başarı beklediklerini söyledi. Ancak istedikleri noktada olmadıklarını söyleyerek, bu hususta pek çok farklı durumun ortaya çıktığını da ifade etti.

Emre Kocadağ, hocalarına gereken desteği verdiklerini ancak kendisinin Beşiktaş kulübünün zarar almaması adına istifa etmek istediğini belirtti. Sergen Yalçın’a asla Beşiktaş kapısının kapanmadığını ve iyi şekilde yollarının ayrıldığını belirten açıklamalarda bulundu. Bundan sonraki dönemde de takımı yeniden toparlamak için çalışmalarını sürdüreceklerini de beyan etti.

Sergen Yalçın Tazminat Alacak Mı?

Emre Kocadağ, maddi konuları içeren bir durumun olmadığını ve tazminat maddesinin sözleşmede bulunmadığını ifade etti. Karşılıklı anlaşarak, bu süreci gerçekleştirdiklerini ve bu konuda B planının olmamalarına rağmen çalışmalarına bugün itibarıyla başladıklarını söyledi. Başkan ile beraber bir araya geldiklerini ve teknik direktör listesi üzerinden değerlendirmelerde bulunacaklarını ifade etti. Derbi öncesinde yeni teknik direktörle anlaşmak için ciddi bir çalışma süreci içerisinde olacaklarını ifade eden açıklamalara da yer verdi. Yakın zamanda bu ismin ortaya çıkacağı ve takımın yeniden eski performansına dönecek düzeyde bir çaba içerisine gireceklerini de belirten açıklamalara yer verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.