Uzaktan Eğitime (Online Eğitim) Geçen Üniversiteler. Hangi Üniversiteler Online Eğitime Geçti?

Uzaktan Eğitime (Online Eğitim) Geçen Üniversiteler. Hangi Üniversiteler Online Eğitime Geçti?

Uzaktan Eğitime (Online Eğitim) Geçen Üniversiteler Hangi Üniversiteler Online Eğitime Geçti?

2019 yılından beri etkisini gösteren koronavirüs hala yayılmaya devam ediyor. Koronavirüs sebebiyle 2019 yılının Mart ayında yüz yüze eğitime ara verilmiş ve online eğitim dönemine geçilmişti.

Online eğitim dönemi yaklaşık 1.5 yıl boyunca sürmüştü. Covid-19 nedeniyle okullarından 1.5 yıl uzak kalan üniversite öğrencileri için 2021-2022 eğitim yılının güz döneminde yüz yüze eğitim kararları alınmıştı.

Şu anda üniversitelerin birçoğu yüz yüze eğitim ile devam ediyor.

Ancak yeni çıkan Omicron varyantı tüm öğrencileri endişelendiriyor. Omicron varyantının yayılması ile beraber üniversitelerin yeniden online eğitime geçip geçmeyeceği de sorulmaya başlandı.

Endişelenen öğrencilerin bir kısmı online eğitime geçilmesini istiyor.

Bazı okullar ise şimdiden online eğitim kararları almaya başladı. İşte online eğitime geçen üniversiteler…

Hangi Üniversiteler Online Eğitime Geçti?

Omicron varyantının yayılması ise beraber online eğitim tartışmaları da başladı. Bazı üniversiteler ise şimdiden online eğitim kararı aldı.

Koç Üniversitesi, kampüste vaka artışlarının görüldüğünü söyleyerek 7 Ocak 2022’ ye kadar Tıp ve Hukuk fakültelerinin uygulamaları dersleri hariç uzaktan eğitime geçtiklerini duyurdu.

İki haftalık uzaktan eğitim sürecinin ardından 10-21 Ocak 2022 tarihleri arasında yapılacak final sınavlarının da online olmasına karar verildi.

Online eğitime geçen diğer bir üniversite ise Boğaziçi Üniversitesi. Boğaziçi Üniversitesi de 4 0cak 2022’ ye kadar online eğitime geçeceğini açıkladı

Bu tarihe kadar olan etkinliklerin ise daha ileri tarihlere erteleneceğini duyurdu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.