Yılbaşında Okullar Tatil mi? 30 – 31 Aralık Perşembe Cuma Günü Okullar Tatil Olacak mı?

Yılbaşında Okullar Tatil mi? 30 – 31 Aralık Perşembe Cuma Günü Okullar Tatil Olacak mı?

MEB açıklamaları yılbaşında okullar tatil mi 30 31 Aralık Perşembe Cuma günleri okullar tatil olacak mı öğrenciler merak ediyorlar. Yeni yıla sayılı gün kala işte tatil özel haberimiz..

Bir yıl daha geride kalıyor ve dünya yeni bir yıla hazırlanıyorken 30 – 31 Aralık Perşembe ve Cuma günü okullar tatil olacak mı ilkokul ortaokul ve lise öğrencileri merak ediyorlar.

Yılbaşında okullar tatil mi, 30 31 Aralık tatil olacak mı şeklinde soruların cevabını arayan öğrenciler bugün basınının gündeminde yer aldılar.

2022 yılına çok az bir süre kala okulların yılbaşı tatili yapıp yapmayacağı merak ediliyor. Bu yıl 31 Aralık 2021 tarihinin Cuma gününe denk geliyor olması acaba o gün tatil olacak mı sorusunun sorulmasına sebep oldu.

4 günlük bir yılbaşı tatilinin hayalini kuran öğrenciler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından konu ile ilgili bir karar açıklandı mı merak ediyorlar.

Perşembe ve Cuma gününün de tatile dahil edilip 4 gün sürecek bir yılbaşı tatili gerçekleşir mi? Yılbaşında okullar gerçekten tatil olacak mı? İşte gündemin detayları..

Yılbaşı Tatili Ne Zaman?

Resmi uygulamalara göre yılbaşı tatili 01 Ocak yani her yılın ilk gününde uygulanıyor. Yılın ilk günü okullar ve resmi kurumlar tatil yaparak yeni yıla başlıyorlar. Bu sene yılbaşı 01 Ocak Cumartesi gününe denk geliyor.

Ez cümle yılbaşı tatili bu yıl her zaman olduğu 01 Ocak tarihinde uygulanacak. Milli Eğitim Bakanlığı yada başka bir kurum tarafından 30 – 31 Aralık Perşembe Cuma gününün tatil olduğuna dair bir açıklama yapılmadı.

2022 RESMİ TATİLLER TAKVİMİ!

Resmi Tatil: 01 Ocak 2022

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı: 23 Nisan Cumartesi (1 gün tatil)

Emek ve Dayanışma Günü: 1 Mayıs Pazar (1 gün tatil)

Ramazan Bayramı: 2 Mayıs Pazartesi - 4 Mayıs Çarşamba (3 gün tatil)

Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı: 19 Mayıs Perşembe (1 gün tatil)

Kurban Bayramı: 9 Temmuz Cumartesi - 12 Temmuz Salı (4,5 gün tatil)

Demokrasi ve Milli Birlik Günü: 15 Temmuz Cuma (1 gün tatil)

Zafer Bayramı: 30 Ağustos Salı (1 gün tatil)

Cumhuriyet Bayramı: 29 Ekim Cumartesi (1 gün tatil)

.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.