Ziya Selçuk döneminde yapılan icraatler yeni gibi sunuluyor

Ziya Selçuk döneminde yapılan icraatler yeni gibi sunuluyor

Bürokratları Mahmut Özer’i Komik Duruma Düşürüyor! Ziya Selçuk döneminde yapılan icraatleri yeni gibi sunuyorlar…

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: Halk eğitim kurs sertifikaları e-Devlet kapısından alınabilecek diye bir açıklama yaptı. Bu açıklama ve Hayat Boyu öğrenme genel müdürlüğünün bu konuda yaptığı açıklama bugün basın yayın organlarında yerini aldı…

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu öğrenme genel müdürlüğü 12 Haziran tarihinde yönetmelik değişikliği yaparak ; e devlet üzerinden kurs sertifikalarının alınmasını hayata geçirmişti.

12 Haziran tarihinde yayınlanan yönetmelikle beraber Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk sosyal medya üzerinden Halk eğitim kurs belgelerinin e-devlet üzerinden alınabileceğini duyurmuştu.

Bu konu hakkında AA, DHA,İha ve daha birçok haber ajansı halk eğitimlerin vereceği kurs belgesinin e - devlet üzerinden alınabileceğini manşet manşet haber yapmıştı.

İşte o haber ve açıklamalar ;

O dönem Hayat Boyu öğrenme genel müdürlüğü görevini yürüten Yusuf Büyük ise aşağıdaki açıklamalarla , kurs sertifikalarının e-devlet üzerinden alınabileceğinin müjdesini vermişti .

“Bürokrasi ve kırtasiyeciliğin azaltılması, e-Devlet uygulamalarına entegrasyon sağlanması amacıyla basılı olarak verilen yıllık ortalama 8 milyon kurs bitirme belgesi elektronik ortama taşınarak kâğıt ve basım maliyetinden tasarruf sağlanacaktır. Vatandaşlarımız kurs bitirme belgelerini e-Devlet üzerinden alabileceklerdir”

12 Haziran tarihinde Ziya Selçuk döneminde hayata geçirilen bu uygulamayı bugün Mahmut Özer, kendi döneminde yapılmış bir yenilik ve uygulamaya yeni geçilecek gibi basına haber yaptırdı.

Bürokratları herhalde Bakan’ın gözüne girmek için ve bizde bir şeyler yapıyoruz iş yapıyoruz izlenimi vermek için Bakan’a bu hatalı açıklamayı yaptırarak komik duruma düştüler!

Bakan Mahmut Özer’in sosyal medya hesabı olmamasına rağmen ; basın ve haberler konusunda çok hassas olduğunu biliyoruz.

Bakan Özer’in kendisine bu hatayı yaptıran bürokratlara şu soruyu sorması gerekir !

12 Haziran’da yönetmelik değişikliği ile hayata geçirilen ve Ziya Selçuk döneminde haber olarak paylaşımı yapılan konuyu bana neden yeni bir uygulama gibi açıklattırıyorsunuz ?

Beni neden komik duruma düşürüyorsunuz ?

Bakan Mahmut Özer en büyük sıkıntıyı bürokrasi de yaşayacak !

Çünkü kendisi gibi analitik düşünen, basın yayın ve algı konusunda uzman , bir satranç ustası gibi 8-10 hamle sonrasına hesap yapabilen bürokrat sayısı çok yetersiz

www.kamudanhaber.net

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.