Bakan Özer Yüzde 50 İndirim Müjdesi Sonrası Bu Öğretmenevi Fiyatları Yeniledi.

Bakan Özer Yüzde 50 İndirim Müjdesi Sonrası Bu Öğretmenevi Fiyatları Yeniledi.

Bakan Özer Yüzde 50 İndirim Müjdesi Sonrası Bu Öğretmenevi Fiyatları Yeniledi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, geçtiğimiz günlerde öğretmenlerin öğretmenevinden yüzde 50 indirimli konaklayabileceklerini duyurmuştu. Bu açıklamanın ardından Kocaeli’deki öğretmenevleri de yeni fiyat tarifelerini belirledi.

Kocaeli’de; Gebze, Gölcük, İzmit, Kandıra, Karamürsel ve Körfez olmak üzere 6 öğretmenevi bulunuyor. 5 ilçede ayrı müdürlük bulunurken İzmit ve Körfez aynı müdürlükten yönetiliyor.

132 oda kapasitesi bulunan öğretmenevlerindeki yatak kapasitesi ise 317.

En yüksek yatak kapasitesine 110 ile Gebze Öğretmenevine ait. En az yatak ve oda kapasitesi ise 19 yatak ve 7 oda ile Karamürsel’e ait.

FİYATLAR BELLİ OLDU

Kocaeli’deki öğretmenevlerindeki oda ve yatak ücreti şöyle; İzmit Öğretmenevinde öğretmenler için yatak ücreti 150 TL, oda ücreti 250 TL.

Öğretmenler dışında kalan memurlar için yatak ücreti 300 TL, oda ücreti 200 TL.

İzmit Öğretmenevinde siviller için yatak ücreti 220 TL, oda ücreti 330 TL.

Körfez Öğretmenevinde öğretmenler için yatak ücreti 100 TL, oda ücreti 150 TL, öğretmen olmayan memurlar için oda ücreti 120 TL, yatak ücreti 180 TL, siviller için yatak ücreti 140 TL, oda ücreti 200 TL.

İki öğretmenevinde de yemek ücreti 35 TL.

Muhammet Emin Can

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum