20 Mayıs’ta okullar tatil mi? MEB’den açıklama geldi mi?

20 Mayıs’ta okullar tatil mi? MEB’den açıklama geldi mi?

Pazar günü 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm ülkede kutlanacak. Peki, ertesi gün 20 Mayıs Pazartesi okullar ve iş yerleri tatil olacak mı? İşte detaylar…

Her sene farklı günlere denk gelen 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı bu sene de Pazar gününe denk gelecek. Hafta sonu olmasından dolayı akıllara bir soru daha düştü. Herkes 20 Mayıs tatil mi sorusunu araştırıyor. Peki 20 Mayıs Pazartesi günü gerçekten okullar tatil olacak mı?

19 Mayıs’ın ardından tatil olacak mı?

2024 yılı resmi tatiller arasında 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı da bulunuyor. Bu yıl hafta sonu tatiline denk gelmesinin ardından 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı gününün ertesi tatil olacak mı diye merak ediliyor.

20 Mayıs 2024 Pazartesi günü resmi tatil olmayacak. Yani tüm okullar, üniversiteler eğitim hayatına devam edecek, bununla beraber kamu ve özel sektör de çalışmaya devam edecek.

19 Mayıs Atatürk'ün Anma, Gençlik ve Spor Bayramı resmi tatilinin ardından Kurban Bayramı için resmi tatil sizleri bekliyor. Kurban Bayramı 16-19 Haziran arasında yaşanacak ve bu tarihler resmi tatil olarak geçecek. Bayram tatili 9 güne uzatıldığı takdirde ise bu tarihlere 20-21 Haziran da eklenecek.

2024 yılındaki resmî tatil günleri

1 Ocak Pazartesi: Yılbaşı

9 Nisan Salı: Ramazan Bayramı arifesi

10 Nisan Çarşamba: Ramazan Bayramı 1. gün

11 Nisan Perşembe: Ramazan Bayramı 2. gün

12 Nisan Cuma: Ramazan Bayramı 3. gün

23 Nisan Salı: Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

1 Mayıs Çarşamba: İşçi Bayramı

19 Mayıs Pazar: Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

15 Haziran Cumartesi: Kurban Bayramı arifesi

16 Haziran Pazar: Kurban Bayramı 1. gün

17 Haziran Pazartesi: Kurban Bayramı 2. gün

18 Haziran Salı: Kurban Bayramı 3. gün

19 Haziran Çarşamba: Kurban Bayramı 4. gün

15 Temmuz Pazartesi: Demokrasi ve Milli Birlik Günü

30 Ağustos Cuma: Zafer Bayramı

29 Ekim Salı: Cumhuriyet Bayramı

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.