Aile Bakanlığı açıkladı: PTT üzerinden 12 bin TL destek ödemesi yapılacak.

Aile Bakanlığı açıkladı: PTT üzerinden 12 bin TL destek ödemesi yapılacak.

Aile Bakanlığı açıkladı: PTT üzerinden 12 bin TL destek ödemesi yapılacak.

Şartları sağlayan ev hanımlarına yönelik ödeme bilgisi Aile Bakanlığı’ndan açıklandı. 12 bin TL yatacak ödemeler PTT ve Ziraat Bankası üzerinden çekilecek. İşte ev hanımlarına Aile Bakanlığı desteğinin ayrıntıları…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ekonomik anlamda zorlanan haneler için büyük bir projeye imza atıyor. Kadınlara sağlanacak olan nakdi sosyal yardım miktarını 12 bin TL olarak açıklayan Aile Bakanlığı ihtiyaç sahibi hanelere ekonomik destek sağlıyor. Düşük gelir seviyesine sahip olan kadınlar için sağlanacak yardımla sosyal ve ekonomik alanda kadınlara destek sağlanacak. Çeşitli noktalarda sosyal yardımlar yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na 2024 yılında yeni yardımlar eklenmeye devam ediyor. Peki, 2024 kadınlara sosyal destek şartları neler? Ev hanımlarına 12 bin TL destek ödemesi ne zaman yatacak? Ev hanımı sosyal yardım başvurusu nereden yapılacak? İşte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ev hanımlarına sosyal destek detayları haberimizde…

AİLE BAKANLIĞI YENİ SOSYAL YARDIMLAR

2024 yılında ihtiyacı olan vatandaşlara yönelik yapılan sosyal yardımların Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından arttırılacağı öğrenildi. Bu noktada ilk adım ise kadınlara yönelik gerçekleştirilecek nakdi sosyal yardımdan yana oldu. Kadınlara sağlanacak olan 12 bin TL sosyal yardım için başvuruların diğer sosyal yardımlarda olduğu gibi e-Devlet sistemi üzerinden gerçekleştirileceği öğrenildi. Finansman desteğinden faydalanmak isteyen ev hanımları kendi T.C. kimlikleri ile giriş yaparak başvurularını gerçekleştirecek.

12.000 TL EV HANIMLARINA SOSYAL YARDIM

Alım gücü sigortalı çalışanlar için de düşmüş durumdayken devlet ihtiyaç sahibi hanelere yönelik desteklerini arttırıyor. Birçok destek Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı üzerinden vatandaşlara sağlanırken yeni projelerin devreye sokulacağı öğrenildi. Zor durumda olan kadınlara özel sağlanacak sosyal destek içinse gelir seviyesi baz alınacak. Muhtaçlık seviyesinde olan kadınlar için sağlanacak 12 bin TL ile maddi yükün hafifletilmesi hedefleniyor.

6 ay süreyle gerçekleştirilecek nakdi destek için başvurular e-Devlet sisteminden alınacak. Başvuruların incelenmesinden sonra muhtaçlık durumunu beyan eden kadınlara yönelik ödemeler aylık olarak hesaplara yansıyacak. Toplam 6 ay yapılacak ödemeler aylık 2 bin TL, toplamda ise 12 bin TL sağlanmış olacak.

EV HANIMLARI SOSYAL YARDIMI NEREDEN YATACAK?

Ev hanımları için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı üzerinden yapılacak olan devlet desteği ödemelerinin onaylanması halinde otomatik yatacağı belirtildi. Ev hanımlarına sosyal yardım ödemesine dair koşul ve detayların netleşmesinden sonra resmi açıklamanın gelmesi bekleniyor. Nakdi destek ödemelerinin diğer sosyal yardımlarda olduğu gibi Ziraat Bankası ve PTT şubeleri aracılığıyla gerçekleştirileceği öğrenildi. 6 ay sürecek ödemelerin her ayın 15’inde hesaplara 2 bin TL olarak başvuru formunda belirtilen TCKN ya da IBAN üzerinden gerçekleştirileceği biliniyor. Böylelikle maddi olarak kadınların yükünün hafifletilmesi sağlanacak.

Kaynak:Kartalgazetesi.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

15 Yorum