AK Parti Sözcüsü Çelik: Çarşamba günü herkesi ekran başına bekliyoruz

AK Parti Sözcüsü Çelik: Çarşamba günü herkesi ekran başına bekliyoruz

AK Parti Sözcüsü Çelik: Çarşamba günü herkesi ekran başına bekliyoruz

“Çarşamba günü Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın yapacağı grup konuşması bu tarihi mücadelenin yeni bir aşaması olacaktır. Çarşamba günü herkesi ekran başına bekliyoruz”

Çelik, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “kadınların giyim kuşamını, siyasetin tekelinden çıkartmak” adına kanun teklifi vereceklerini açıklamasının ardından bugün, “Hak ve özgürlükler mücadelesinin öncü siyasi hareketi biziz” paylaşımında bulundu. Çelik, “Çarşamba günü Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın yapacağı grup konuşması bu tarihi mücadelenin yeni bir aşaması olacaktır. Çarşamba günü herkesi ekran başına bekliyoruz” çağrısında bulundu.

Kılıçdaroğlu, dün "Önereceğim, hepimiz için bir samimiyet turnusolu olacak. Saray için de CHP için de… CHP bu sınavın üstesinden de hakkıyla gelecektir!" şeklinde bir paylaşım yapmıştı. Akşam saatlerinde bir videosunu paylaşan CHP lideri, başörtüsü konusunun Türkiye’nin yaralarından birisi olduğunu, kendilerinin de geçmişte hataları olduğunu belirterek “Ama değişmeyi, öğrenmeyi bildik. Şimdi bir sonraki aşamaya geçme zamanı. Bu meseleyi toplum olarak aşma, geride bırakma zamanı. Konuyu devlet ciddiyetiyle çözme ve siyasetçilerin iki dudağı arasından çıkarma zamanı. Evrensel hukuk ilkeleriyle uyum içinde bir kanuni çerçeve oluşturduk. Kadınların giyim kuşamını, siyasetin tekelinden çıkartıyoruz” demişti.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum