Başkan Ali Yalçın'dan memurlara ek zam ve kira yardımı açıklaması

Başkan Ali Yalçın'dan memurlara ek zam ve kira yardımı açıklaması

Başkan Ali Yalçın'dan memurlara ek zam ve kira yardımı açıklaması

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan memurlara ek zam ve kira yardımı konusunda açıklama geldi. Başkan Yalçın, Temmuz ayında yapılacak yüzde 19.31 oranındaki zammın yetersiz olduğunu belirterek ek seçeneklerin masaya yatırılması gerektiğini belirtti.

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'dan memur maaşlarına ek zam ve kira yardımı konusunda açıklama geldi.

''UZUN VADEDE ÇALIŞANI ZORLAYACAK''

Memur Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, "Biz mevcut ortaya çıkan rakamın iyileştirme oranı olarak yüzde 19,31'in bu anlamda uzun vadede çalışanı zorlayacağı öngörüsünü yapıyoruz. Diliyoruz ki enflasyon aşağıya doğru çekilsin. Çünkü siz ne kadar zam alırsanız alın düşük enflasyon ve piyasa istikrarını sağlayamadığınız zaman aldığınız zam bir tarafa geri gider." dedi.

''ÖZELLİKLE BÜYÜKŞEHİRLERDE MEMURLAR KİRA KONUSUNDA ZORLANIYOR''

Kiradaki yüzde 25'lik sınırın kalktığını da anımsatan Yalçın “Bu memurlardan kirada oturanlar açısından ciddi bir tedirginliğe sebebiyet verdiği bir risk oluşturuyor. Çünkü memurlardan kirada oturan çok insan var. Özellikle büyük şehirlerde, sahil şeritlerinde memurlar bu anlamda zorlanıyorlar. Kira yardımı konusu seçim öncesi tartışmalarda gündeme gelmişti." ifadelerini kullandı.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

4 Yorum