Dar gelirliye doğalgaz faturası desteği: Yeni düzenleme yolda

Dar gelirliye doğalgaz faturası desteği: Yeni düzenleme yolda

Dar gelirliye doğalgaz faturası desteği: Yeni düzenleme yolda

Dar gelirli vatandaşlar için doğalgaz faturalarını hafifletecek yeni bir düzenleme üzerinde çalışmalar başladı. Bu düzenleme ile düşük gelirli aileler, daha düşük tarifeler üzerinden doğalgaz faturası ödeyebilecek.

Sosyal tarife düzenlemesi gündemde

CNN Türk'ün haberine göre, dar gelirli vatandaşlar için 'Sosyal Tarife' adı altında yeni bir düzenleme üzerinde çalışılıyor. Bu düzenleme, düşük gelirli ailelerin daha düşük tarifelerden yararlanmasını, yüksek gelirli ailelerin ise daha yüksek tarifeler ödemesini öngörüyor.

Gelir skalasına göre tarife

Yeni düzenlemenin devreye girmesi halinde, her hanenin gelir durumu dikkate alınarak bir skala belirlenecek ve buna göre tarifelendirme yapılacak. En düşük tarifelerin, asgari ücret ve altında geliri olan hanelerden başlanarak uygulanması planlanıyor. Asgari ücretin katları şeklinde artan bir tarifelendirme sistemi uygulanacak.

Uygulamanın kapsamı

Bu yeni düzenlemenin amacı, sabit dar gelirli ve orta gelirlilerin alım gücünü artırmak. Sadece dar gelirli ailelerin destekleneceği bu çalışma kapsamında, her hanenin gelir durumu titizlikle ölçülecek ve buna göre bir tarife belirlenecek.

Detaylar önümüzdeki süreçte netleşecek

Yeni düzenlemenin detayları ve uygulama şekli önümüzdeki süreçte netleşecek.

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.