İşte milyonlarca emekliyi Temmuz ayında bekleyen zam oranı

İşte milyonlarca emekliyi Temmuz ayında bekleyen zam oranı

İşte milyonlarca emekliyi Temmuz ayında bekleyen zam oranı

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği temmuz zammıyla ilgili yeni bir formül masada. Normalde 6 aylık enflasyona göre belirlenen emekli zammı, ekonomistlerin tahminlerine göre yüzde 25 civarında olacaktı. Ancak, emeklilerin geçim sıkıntısını hafifletmek amacıyla yeni bir adım atılıyor. İşte detaylar...

Milyonlarca emeklinin merakla beklediği temmuz zammıyla ilgili yeni bir formül masada. Normalde 6 aylık enflasyona göre belirlenen emekli zammı, ekonomistlerin tahminlerine göre yüzde 25 civarında olacaktı. Ancak, emeklilerin geçim sıkıntısını hafifletmek amacıyla yeni bir adım atılıyor.

Temmuz zammının yıllık enflasyona göre yapılması önerisi, emekliler arasında heyecan yaratıyor. Bu formülün hayata geçirilmesi durumunda, emeklilere yüzde 35-40 arasında bir zam yapılması bekleniyor. Özellikle enflasyonun yüksek olduğu dönemlerde, bu formül emeklilerin alım gücünü artırabilir.

Geçtiğimiz aylarda açıklanan enflasyon verilerine göre, emeklilerin temmuz zammı yüzde 15 civarında olacak. Ancak, kesin rakam nisan, mayıs ve haziran enflasyonlarının açıklanmasıyla netleşecek.

Önümüzdeki dönemde enflasyon verilerinin açıklanmasıyla birlikte, kesin zammın belirleneceği ifade ediliyor. Ekonomistlerin yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 35-40 arasında olduğu için, bu yeni formülün hayata geçirilmesi durumunda emeklilerin alacakları zam oranı da buna göre belirlenecek.

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.