Meteorolojiden bu gece için uyarı! Kuvvetli yağış ve fırtına bekleniyor…

Meteorolojiden bu gece için uyarı! Kuvvetli yağış ve fırtına bekleniyor…

Meteorolojiden gelen son uyarılarda yurdun belirli bölgelerinde gece saatlerinden itibaren kuvvetli yağış ve fırtına beklentisi var. Detaylar haberimizde…

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün yapmış olduğu tahminlere göre, bu gece saatlerden itibaren Adana'nın doğu kesimleri, Osmaniye ile Hatay'ın batı tarafındaki ilçelerinde aralıklı ve yerel olarak kuvvetli, Mardin, Siirt, Şırnak, Hakkâri’nin güneyi ile yarın sabah saatlerinden sonra Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır ve Van'ın kuzeyinde yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görülme ihtimali üzerinde duruluyor.

Yağış yarın öğle saatlerinde artacak!

Son günlerde yaşanan hava durumu değişiklikleri vatandaşı araştırmaya yöneltiyor. Değişken hava koşullarına bir yenisi daha eklendi. Edirne ve Kırklareli çevreleri ile Tekirdağ'ın iç kesimlerinde yağış yarın öğle saatlerinden sonra başlayacak ve bu yağış yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde olacak.

Batı Akdeniz'in batısında ise rüzgâr cuma günü öğle saatlerinden itibaren batı ve kuzeybatı yönlerden, Antalya Körfezi'nde cumartesi öğle saatlerinden sonra batı ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde esecek. Fırtına cumartesi akşam saatlerinden sonra etkisini kaybedecek. Son günlerde yaşanan kuvvetli yağış ve fırtınaya karşı vatandaşlar uyarılıyor. Tedbirlerinizi almayı unutmayın.

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.