RTÜK'ten Hasan Can Kaya'nın "Konuşanlar" programı için karar

RTÜK'ten Hasan Can Kaya'nın "Konuşanlar" programı için karar

Radyo Televizyon Üst Kurulu Üst Kurulu, Hasan Can Kaya'nın "Konuşanlar" programı için karar verdi.

Radyo Televizyon Üst Kurulu Üst Kurulu, Hasan Can Kaya'nın "Konuşanlar" programı için Exxen'e idari para cezası uyguladı.

44. bölümünün, Ortaya Karışık İlişkiler filminin de Netflix'in katalogundan çıkarılmasına oy çokluğuyla karar verdi.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin 8 Aralık'ta yaptığı açıklamada, EXXEN'de yayınlanan Konuşanlar programının 44'üncü bölümüyle ilgili olarak "Türk aile yapısına ve ahlakına uygun olmayan diyalogların geçtiği "Konuşanlar" isimli program için platformu defalarca uyarmamıza rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığını görüyoruz" demişti.

TAŞÇI AÇIKLADI

RTÜK üyesi İlhan Taşçı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, bugün toplanan RTÜK Üst Kurulu'nun, Konuşanlar programı ve Ortaya Karışık İlişkiler filmi hakkında karar verdiğini açıkladı.

Taşçı, "Hasan Can'ın Konuşanlar programındaki sözleri nedeniyle 44. Bölümün Exxenin, Ortaya Karışık İlişkiler filminin de Netflix'in katalogundan çıkarılmasına oyçokluğuyla karar verildi" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.