Sağlık Bakanı Koca, MHRS randevularına düzenleme tarihini açıkladı!

Sağlık Bakanı Koca, MHRS randevularına düzenleme tarihini açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, MHRS randevularıyla ilgili önemli bir düzenlemenin tarihini verdi. Randevu alıp gelmeme durumlarına çözüm getirecek çalışmalar hakkında açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, MHRS (Merkezi Hekim Randevu Sistemi) randevularında yaşanan sorunlara çözüm getirecek düzenlemelerin tarihini açıkladı. Özellikle randevu alıp gelmeme durumlarına yönelik çalışmaların devam edeceğini belirtti.

Bayrampaşa hastanesinde incelemeler

Bakan Koca, Bayrampaşa Devlet Hastanesi'nde yaptığı incelemeler sırasında, hastanenin kapalı alan büyüklüğü ve yatak kapasitesi hakkında bilgi verdi. Ayrıca Bayrampaşa'ya yapılacak üçüncü basamak hastane ile ilgili önemli detayları paylaştı.

Yeni üçüncü basamak hastane geliyor

Bayrampaşa'ya yapılacak olan üçüncü basamak hastanenin ihalesinin yapıldığını ve 2025 yılı sonunda tamamlanması planlandığını açıklayan Bakan Koca, hastanenin büyüklüğü ve hizmet kapasitesi hakkında bilgi verdi.

Yoğun bakım doluluk oranları ve diğer açıklamalar

Bakan Koca, Türkiye genelinde ve özellikle İstanbul'da yoğun bakım doluluk oranları hakkında bilgi verdi. Ayrıca MHRS randevularında gelmeme durumlarına yönelik yapılan çalışmaları ve vatandaşlardan beklentilerini paylaştı. MHRS randevularında yaşanan sorunların çözümü için önemli adımlar atacaklarını ve gelecek aydan itibaren randevu alıp gelmeme durumlarına karşı çalışmaların başlayacağını ifade etti.

Randevu alıp gelmemeye çözüm yolda

Özellikle geçen yıl Bayrampaşa'da yapılan hasta incelemelerinde, randevu alıp gelmeme durumlarının ciddi bir sorun olduğunu belirten Bakan Koca, bu konuda hassasiyet gösterilmesi gerektiğini vurguladı.

Bu önemli düzenleme ile MHRS randevularında yaşanan sorunlar çözüme kavuşacak ve vatandaşlar daha etkin sağlık hizmetlerine erişebilecekler.

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.