2022 Özür grubu atamalarında bu tarihin baz alınması talep edildi

2022 Özür grubu atamalarında bu tarihin baz alınması talep edildi

2022 Yarıyıl Özür grubu atamalarında bu tarihin baz alınması talep edildi

Bilindiği üzere Bakanlık tarafından 17.12.2021 tarihinde, 2022 Yarıyıl Tatili Öğretmenlerin Aile Birliği, Sağlık, Can Güvenliği Mazeretleri Ve Engellilik Durumu İle Diğer Nedenlere Bağlı Yer Değiştirme Duyurusu yayınlanmıştır. Duyuruda, öğretmenlerin mazerete bağlı yer değişikliği yapabilmeleri için doldurmaları gereken üç yıllık hizmet süresinin hesabında ön başvurunun son günü baz alınmış olup, bu durum, 2018 yılı sonbahar döneminde öğretmenlik mesleğine atanan ve güvenlik araştırması nedeniyle göreve geç başlatılan öğretmenlerimizin mazerete bağlı yer değişikliği için aranan hizmet süresini çok az bir süre farkıyla kaçırmalarına ve mağduriyet yaşamalarına sebep olacaktır.

Türk Eğitim Sen olarak Bakanlığa gönderdiğimiz yazıda, öğretmenlerin yer değişikliği yapabilmesi için çalışılması gereken sürenin hesabında baz alınması suretiyle mağduriyetlerin önlenmesi hususunda talepte bulunduk.

adsiz.png

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.