Alan değiştirmedeki “il“ şartı derhal kaldırılsın!

Alan değiştirmedeki “il“ şartı derhal kaldırılsın!

Eğitim İlke-Sen 2012 yılı özür grubu atamalarında alan değiştirip eski alanına geri dönmek isteyen öğretmenlere “eski ile dönüş” şartının derhal geri çekilmesini istedi

MEB, 2012 yılı özür durumundan yer değiştirme döneminde, özür durumundan yer değiştirmesi yapılamayan öğretmenlerin iller arasında alan değişikliği yoluyla atamalarını yapmıştı.

Şimdi MEB İKGM Öğretmen Atama ve Yerdeğiştirme Grup Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü, bazı öğretmenlerin önceki alanlarına geçirilmeleri yönünde talepler geldiğini belirterek buna imkan veren bir işlem gerçekleştirme kararı aldı:

"Bu durumdaki öğretmenler hakkında yapılacak değerlendirmelere esas olmak üzere; 2012 yılı yer değiştirme döneminde iller arası yer değiştirme yoluyla ilinize alan değiştirerek atanan öğretmenlerden eski alanına ve iline dönmek isteyenlerin, 9-11 Ocak 2013 tarihleri arasında http//mebbis.meb.gov.tr internet adresinde yer alan başvuru ekranına giriş yapmalarının sağlanması hususunda gereğini rica ederim."

Öğretmenlerin eski alanlarına dönme taleplerinin karşılanmak istenmesi, böyle bir talebin dikkate alınması elbette önemlidir. Fakat açıklamadaki eski alanına dönmek isteyenlere, "eski iline dönmek isteyen" şartının koşulmasını doğru bulmuyoruz.

Birçok öğretmen arkadaşımız, maalesef sadece ailelerine kavuşmak için alan değiştirmişlerse ve şimdi bu alanlarda sorun yaşıyorlarsa, bunda Milli Eğitim Bakanlığı'nın eş durumundan atamalar konusunda uyguladığı yanlış politikanın payı unutulamaz!

Şayet öğretmen arkadaşlarımız alan değiştirmek istiyorlarsa, bu durumda sadece alan değişikliğiyle ilgili bir imkan sağlanmalıdır. Bu yazı acilen düzeltilmeli ve alan değiştirmek isteyenlere getirilen "eski ile dönüş" şartı derhal kaldırılmalıdır.

EĞİTİM İLKE-SEN
Doğan Özlük
Genel Başkan


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

7 Yorum