AÖF Sınav Görevli Ücretleri  (AUGİS) Ne Zaman Yatırılacak?

AÖF Sınav Görevli Ücretleri (AUGİS) Ne Zaman Yatırılacak?

Aöf 2021-2022 dönemi güz ara sınavları 27-28 Kasım’ da yapıldı. Bu sınavda bina sınav sorumlusu, bina sınav sorumlusu yardımcısı, salon başkanı, gözetmen olmak üzere birçok kişi görevlendirme aldı.

Sınavda görev alan kişilerin görev karşılığı aldığı ücret ise hâla hesaplarına yatmadı.

Sınavda görev alan kişilerin görevlerine görev ücretlendirmesi ise şu şekilde yapılmaktadır; bina sınav sorumlusu 280₺, bina sınav sorumlusu yardımcısı 230₺, salon başkanı 200₺, gözetmen 170₺ görev karşılığı ücret alacaktı. Ama ücretlerin neden yatırılmadığı konusunda herhangi bir açıklama gelmezken, tüm görev alan kişilerin bu konu hakkında detaylı bilgilendirmeyi hak ettiği ve bu konu hakkında merak içindedir.

auzef-sinav-sonuclari-aci-439-2-41-001.jpg

Ama meraklarının belirli bir süre daha devam edeceği kaçınılmaz gerçektir. Sorumluların ise bir açıklama yapmaması Aöf 2021-2022 dönemi güz ara sınavlarında görev alan tüm kişileri mağdur etmekte ve emeklerinin karşılığını alamamaktan kaynaklı üzüntü içine girmektedirler.

Bu görev karşılığı alınacak ücretler her ne kadar küçük meblağlar gibi gözükse de görev esnasında emek sarf eden kişilerin emeklerinin karşılığını temsil etmektedir. Bu yüzden de görev karşılığı alınacak ücretlerin en erken şekilde görev alan kişilerin hesaplarına yatırılmalıdır.

AÖF Sınav Görevli Ücretleri (AUGİS) Ne Zaman Yatırılacak?

odatv-image-66-8145ca4e656240-003.jpg

Ne zaman yatırılacağı hakkında belirli bir tarih belirtilmese bile birkaç gün içinde hesaplarına yatırılacağı bilgisi edinilmiştir. Tam bir tarih belirtilmeyip askıda bırakılan açıklamalar ise mağduriyeti üst seviyeye çıkartmaktadır.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.