Bakan Mahmut Özer Açıkladı : Okul yöneticilerine yeni eğitim programı

Bakan Mahmut Özer Açıkladı : Okul yöneticilerine yeni eğitim programı

Bakan ÖZER : Okul yöneticilerimiz için 120 saatlik bir eğitim programını hazırladık, yarından itibaren yürürlüğe alıyoruz.

MEB Şûra Salonu'nda düzenlenen programda; milletvekilleri, Bakanlık temsilcileri, 81 ilin İl Millî Eğitim Müdürleri ile ilçe yöneticileri ve öğretmenler de bulundular.

Tören; Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Sayın Cevdet VURAL, Valimiz Sayın Vasip ŞAHİN; TBMM Millî Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Sayın Emrullah İŞLER ve Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER'in hitaplarıyla devam etti.

Millî Eğitim Bakanı Sayın Mahmut ÖZER, "Öğretmen ve Okul Yöneticilerinin Meslekî Gelişim Programı Tanıtım Töreni"nde yaptığı hitaplarında şunları belirtti:

- "Artık klasik meslekî eğitim yöntemlerinden uzaklaşarak merkezî planlamadan okul tabanlı yerel planlamaya geçiyoruz.

- Okul yöneticilerimizi de hiç yalnız bırakmayacağız. Okul yöneticilerimiz için 120 saatlik bir eğitim programını hazırladık, yarından itibaren yürürlüğe alıyoruz. Okul yöneticilerimizin lider eğitimciler, idol öğretmenler olarak yolculuklarına devam etmesi ile ilgili her türlü adımı atacağız.

- Öğretmenlerimizin gelişimi ile ilgili yaptığımız ve 7 yıl aradan sonra topladığımız, 20. Millî Eğitim Şûrası'nda alınan karalar ışığında yol alıyoruz. Biz, bu kararların sahaya uyarlamasını yapacağız.

- Okullarımızdaki iyi uygulama örneklerini, diğer okul yöneticilerimizin ve öğretmenlerimizin de görmesi için "Öğretmen ve Yönetici Hareketliliği"ni sağlayacağız.

- "Meslekî Gelişim Toplulukları"nın oluşturulmasını sağlayarak; okul yöneticileri, öğretmenler ve akademisyenlerin bilgi paylaştığı, sürekli pozitif beslemenin bulunduğu bir sistem kuracağız.

- Eğitimleri okullarımız kendisi belirleyecek, biz de bütçe sağlayacağız.

- 2022 yılında merkezî bütçeden meslekî gelişim için ayırdığımız 9 milyon 958 bin liralık bütçeyi 28 kat artırarak 282 milyon liraya çıkarıyoruz."

"Öğretmen ve Okul Yöneticilerinin Meslekî Gelişim Programı Tanıtım Töreni" toplu fotoğraf çekimiyle son buldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.