"Binbaşı resmi üniformasıyla okul bastı"Haberi İçin Cevap Ve Düzeltme Açıklaması

"Binbaşı resmi üniformasıyla okul bastı"Haberi İçin Cevap Ve Düzeltme Açıklaması

"Binbaşı resmi üniformasıyla okul bastı"Haberi İçin Cevap Ve Düzeltme Açıklaması

www.mebpersonel.com haber sitesinde ana sayfa üzerinden büyük manşet şeklinde 09.11.2022 tarihli "Binbaşı resmi üniformasıyla okul basarak, müdür yardımcılarını, öğretmenleri tehdit etti." başlıklı haberlere yer verilmiş ve ismi açık bir şekilde yazılmak suretiyle Bolu 2. Komando Tugayında Binbaşı rütbesiyle muvazzaf subay olarak görev yapan müvekkil Mevlüt Mertoğlu'nun Pazartesi günü saat 11.30 sıralarında 50. Yıl İzzet Baysal Ortaokuluna özel aracıyla gelerek izinsiz okul bahçesine girdiği, bahçenin ortasında acı bir fren sesiyle birlikte aracını park ettiği ve resmi üniformasıyla araçtan iner inmez bağırmaya başladığı, müvekkilin okulda büyük bir panik yarattığı, müvekkilin iddiasına göre denilerek 8. Sınıfa giden oğlunun aynı sınıfta öğrenim gören 4 öğrencinin sıkıştırıldığını ve darp edildiğini belirttiği, "Okul müdürü, öğretmenler veliler nerede. Hepiniz bunun hesabını vereceksiniz. Çete misiniz siz?" diye bağırarak tehditler savurduğu, müvekkilin okula gitmeden önce Milli Eğitim Müdürlüğünü arayarak bir müdür yardımcısı ile görüştüğü ve okulu basacağını söylediği gibi aslı olmayan, müvekkilin haklarına saldırı niteliğinde ve aynı zamanda hakaret ve iftira suçlarını barındırır şekilde haber içeriklerine yer verilmiştir.

Tüm bu iddialar gerçek dışı olup; müvekkilin kişilik haklarına saldırı niteliğinde ve aynı zamanda hakaret ve iftira suçlarını barındırır mahiyettedir. Müvekkil Mevlüt MERTOĞLU ile ilgili yapılan haber gerçek dışı olup; hayal ürünüdür. Yaşandığı iddia edilen okul basti iddiaları müvekkile atılmış bir iftiradan ibaret olup; ilgili tüm şahıslar hakkında tarafımızca 07.11.2022 tarihinde suç duyurusunda bulunulmuştur.

Tüm bu iftiralarla ilgili gerekli yasal başvurular yapılmıştır; ayrıca devam etmekte olan bir soruşturma kapsamında, soruşturmanın gizliliği ilkesine ve yerleşik gazetecilik teamüllerine aykırı bir şekilde müvekkilin kimlik bilgilerini internet ortamında açık bir şekilde yayınlayan ve bu yolla müvekkili kamuya karşı küçük düşürme-itibarsızlaştırma saiki güden, müvekkilin kişilik haklarını zedeleven internet sitesi ilgilileri hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.