Ders Kitabı İhtiyaçlarını Girerken Dikkat!

Ders Kitabı İhtiyaçlarını Girerken Dikkat!

2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı kitap ihtiyaçları sisteme girilmeye başlandı.

 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı için öğrencilerin kullanacağı ders ve öğretmenlerin kullanacağı kılavuz  kitaplar sisteme okullar tarafından girilmeye başlandı. 

Bu eğitim öğretim yılında kitap ihtiyaçlarının girilmesinde geçmiş dönemlere göre farklı olan şeyler:İlkokul 2. sınıfta ingilizce dersinin olması, ortaokulda seçmeli dersler, ortaöğretimde yabancı dil programı,  1. ve 2. kitapların değiştirilmesi diyebiliriz.

Bu değişikliklerden en çok sorun olacak olan seçmeli derslerin kitap ihtiyacının girilmesi olacağı kanaatindeyim. MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünün 29/01/2013 tarih ve  67083 sayılı açıklama yazısındada bu konunun sorumluluğu tamamen okul idaresine verilmiş

Dolayısıyla okul idarecilerin 2. dönem başında seçmeli dersleri  velilerle birlikte belirlemelerinde 
ve

60-66 ay arası isteğe bağlı 1. sınıfa kayıt olabilecek öğrencilerin  velileriyle ulaşıp  kayıt yaptırıp yaptırmayacakları konusunda bilgi alıpkitap ihtiyaçlarını  ondan sonra sisteme girmelerinin daha iyi olacağı kanaatindeyim.

Ahmet PEKER
Kamugazetesi.com

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.