Eğitim Bir Sen'den yöneticilere uzman öğretmenlik hakkı açıklaması

Eğitim Bir Sen'den yöneticilere uzman öğretmenlik hakkı açıklaması

Eğitim Bir Sen'den yöneticilere uzman öğretmenlik hakkı açıklaması

Bilindiği üzere, Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Öğretmenlik Meslek Kanunu taslağının bu hafta Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) geleceğini söylemişti. Konuya ilişkin okul müdürü, şube müdürü ve müfettişlere son dakika açıklaması geldi...

Bakan Yusuf Tekin'in Öğretmenlik Meslek Kanununun bu hafta Meclis'e geleceğini belirtmesinin ardından, Memur- Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, kritik bir paylaşımda bulundu.

Genel Başkan Ali Yalçın, Öğretmenlik Meslek Kanunu açıklaması, okul müdürü, şube müdürü ve müfettişleri heyecanlandırdı. İşte Yalçın'ın konu hakkında ifade ettikleri...

OKUL MÜDÜRÜ VE YARDIMCILARINA KADRO:

Yöneticiliği ikincil görev olmaktan çıkararak eğitim kurumu yöneticiliğini kadro güvencesine kavuşturmalı,

YÖNETİCİ VE MÜFETTİŞLERE UZAMAN ÖĞRETMEN/ BAŞÖĞRETMEN HAKKI:

Öğretmen iken millî eğitim uzmanı, bakanlık müfettişi, il millî eğitim müdürü, il millî eğitim müdür yardımcısı, ilçe millî eğitim müdürü, araştırmacı, şube müdürü, eğitim müfettişi/müfettiş yardımcısı, ve eğitim uzmanı kadrolarında bulunanlara uzman öğretmenlik/başöğretmenlik hakkı tanımalı.

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.