Hakkında soruşturma açılan okul müdürünün suçsuz olduğu açıklandı

Hakkında soruşturma açılan okul müdürünün suçsuz olduğu açıklandı

Hakkında soruşturma açılan okul müdürünün suçsuz olduğu açıklandı

2023 yılında ortaya atılan mobbing iddiaları üzerine hakkında idari ve adli soruşturma açılan Cahit Elginkan Anadolu Lisesi Müdürü Atilla Demir'in, aklandığı bildirildi.

Hürriyetçi Eğitim Sen Kocaeli Şube Başkanı Adem Ellialtıoğlu, geçtiğimiz yıl Cahit Elginkan Anadolu Lisesi'nde öğretmenlere mobbing uygulandığını iddia etmişti. Okul Müdürü Atilla Demir ile ilgili iddialar sonrası adli ve idari soruşturma başlatılmıştı.

Soruşturma sonrası iddiaların asılsız olduğu ortaya çıkarken Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube başkanı Yaşar Şanlı açıklama yaptı. Şanlı’nın açıklamaları şöyle:

‘SUÇLAMALAR TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE GÖMÜLDÜ’

Bundan bir müddet önce tam da durduğumuz bu yerde bir sendikanın eylem adı altında kişisel ajandalarını kitlelere yedirme operasyonuna şahit olduk. Daha önce gene böyle bir eylemde kandırdıkları birtakım sendikalar bile uyanmış bu tiyatronun bir parçası olmayı reddetmiş ve eyleme katılmamıştı. Bu sefer yalnız ve kendi üyelerinin bile gelmediği okuldan hiçbir öğretmen arkadaşın destek vermediği goygoylarına imza atmaya çalışmışlardır. Süreç sonrasında müdürümüz Atilla Demir, hakkında yürütülen adli ve idari soruşturmaların sağlıklı yürümesi adına herhangi bir açıklama yapmamıştık. Adalet yerini bulmuş hak vaki olmuştur. Yapılan tüm incelemeler ve soruşturmalar sonunda müdürümüz Atilla Demir hakkında bir ceza verilmemiştir. Tüm suçlamalar karşılıksız, mesnetsiz ve vicdansız olarak tarihin çöplüğünde asılı kalmıştır. Süslü cümlelerin yalan pazarında bir alıcısı olmadığı daha önce de olduğu gibi ortaya çıkmıştır.

‘MÜDÜR YARDIMCISININ ÜZERİNE YÜRÜDÜNÜZ MÜ?’

Şimdi kamuoyuna bizim de sorularımız var:

1.Geçmişte müdürü tanımanıza rağmen nezaket kurallarını hiçe sayarak müdürün odasına edeta paldır küldür girerek mahallede kendi işini kendi halledemeyen ergenlerin abisini çağırması gibi abinizi de alarak Kemal Sunal filmindeki gibi sahte kabadayı edasıyla girdiniz mi? Orada konuştuğunuz konu birilerinin şahsi ve maddi menfaati ile ilgili miydi?

2. Sendika başkanı olduğu iddia edilen ama ne hikmetse yetki alanındaki okula abisiyle gelen vatandaş okulda sigara içilmemesi gereken bir alanda sigara içmiş midir?

3. Bununla ilgili para cezası gibi işleme tabi tutulmuş mudur?

4. Bu ceza yatırılmış mıdır?

5.O okulda öğretmen olan yönetim kurulu üyeniz derse girmediği halde ders defterini imzalamış mıdır? 6. Olayı tespit eden müdür yardımcısının üzerine birilerini de alarak yürümüş müdür?

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.