İstanbul'da yarın okullar tatil mi ?

İstanbul'da yarın okullar tatil mi ?

İSTANBULDA OKULLAR TATİL OLACAK MI ? 8 OCAK 2013. Salı günü okullar tatil mi ?

Salı günü okullar tatil mi ? Kar yağışı yoğun bir şekilde geliyor. Okullara kar tatili var mı , kar yağışının durumuna göre valiliklerden ve milli eğitim müdürlüklerinden haber geldikçe bu sayfadan bilgi vereceğiz. 8 Ocak 2012 salı Okullara Kar tatili Var mı ?


İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutluokulların kar nedeniyle tatil olmasının söz konusu olmadığını söyledi. Valimutlu, “Gece saatlerinde yeniden değerlendirme yapacağız” dedi.

Vali Mutlu, hava durumunu takip ettiklerini, olumsuz bir değişiklikte kamuoyuna duyuru yapılacağını açıkladı.


 

Gün içerisinde de okulların tatil edilmeyeceğine dair bir açıklamada bulunan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, takipçilerinin yoğun “tatil” talepleri üzerine twitter'dan gençlere şöyle seslendi:

 “Keşke sizi hep mutlu edebilsem… Çok güzel esprilerinizin yani sıra “Vali Amcaaaa” diye sitemlerinizi de okuyorum. “Tatil et” adeta şifreniz oldu.
 

Sevgili gençler, öğrenciler yoğun mesajlarınızı alıyorum saatlerdir. Kar tatili diye yazmaktan yoruldunuz. Sizi çok seviyorum bunu bilmelisiniz.
 

Gecenin soğuk geçeceği bu nedenle buzlanma olabileceği tahmin ediliyor. Belki bunun yaratabileceği mahsurlar olabilir, bunları takip edeceğiz.
 

Şayet ciddi sıkıntı yaratacak bir gelişme olursa merak etmeyin, o vakit yeni gelişmeyi paylaşırız. Büyükşehir ve ilçe Belediyeleri yolları açık tuttular.
 

Fakat kar durdu, yollar açık, eğitime bir engel görülmüyor, o nedenle okullarınız yarın açık olacak. Yine de sabaha kadar durumu takip edeceğim.”
 

Öğle saatlerinde yaptığı açıklamada, hava şartlarının eğitime engel teşkil edecek düzeyde olmadığından okulların bugün ve yarın tatil edilmeyeceğini duyuran Vali Mutlu, İstanbullulardan hava durumunu göz önünde bulundurarak, ulaşımda toplu taşıma araçlarını tercih etmelerini rica etmişti.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan meteorolojik uyarılara göre, yağışlar saatlerinden itibaren İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik ile Zonguldak, Bartın, Bolu, Düzce ve Karabük etrafında karla karışık yağmur ve kara dönüşecek. Zamanla etkisini artıracak yağışların yarın öğle saatlerinden sonra ve Pazartesi günü kuvvetli, yer yer yoğun olmak üzere kar şeklinde devam etmesi bekleniyor. İstanbul Ankara Bursa Kar tatili var mı yarın belli olacak.


kar tatili 2013


8 Ocak Salı günü birçok ilimizi karla kaplı şekilde görebiliriz. Kar yağışının yoğunluğu o kadar çok bekleniyor ki, okulların tatil edilme ihtimali çok yüksek. 8 Ocak Salı günü hangi illerde okullar tatil olacak. Bu haberi sizlerle son ana kadar bu sayfayı güncelleyerek duyuracağız.


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum