Lisede görev yapan öğretmen, öğrenci tarafından yaralandı

Lisede görev yapan öğretmen, öğrenci tarafından yaralandı

Lisede görev yapan öğretmen, öğrenci tarafından yaralandı

Batman'daki Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi'nde görevli öğretmen Aydın K, rutin nöbeti sırasında okul koridorlarını dolaşırken, kantinde öğrenci olmayan Abdullah B'yi fark etti. Abdullah B'nin okulda ne işi olduğunu sormak için yaklaşan Aydın K ile aralarında bir tartışma yaşandı. Ancak tartışma kısa sürede kontrol dışına çıktı.

Batman'daki Yahya Kemal Beyatlı Anadolu Lisesi'nde görev yapan öğretmen Aydın K, rutin nöbeti sırasında okulun koridorlarını dolaşırken, kantinde öğrenci olmayan Abdullah B'yi fark etti. Öğrenci olmayan bir şahsın okulda ne işi olduğunu sormak için yaklaşan Aydın K, Abdullah B. ile aralarında bir tartışma yaşandı. Ancak tartışma kısa sürede kontrol dışına çıktı ve Abdullah B, öğretmeni Aydın K'yi kolu üzerinden bıçakladı.

Olayın hemen ardından okula polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralı öğretmen Aydın K, hızla Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı ve burada tedavi altına alındı. Neyse ki, yaraları ciddi olmamakla birlikte, olayın şokuyla taburcu edildi. Polis ekipleri tarafından olay yerinde gözaltına alınan Abdullah B'nin ise emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Bu tür şiddet olayları eğitim kurumlarında yaşanan endişe verici gelişmelerdir ve bu tür durumların önlenmesi için daha fazla güvenlik önlemleri ve eğitim gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

3 Yorum