MEB Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu yerine atanacak olan Asım Balcı Kimdir?

MEB Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu yerine atanacak olan Asım Balcı Kimdir?

MEB Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu yerine atanacak olan Asım Balcı Kimdir?

Mebpersonel.com sitemizde MEB Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu görevden alınıyor yerine ise gelmesi beklenen o isim. haberimizde Asım Balcı'nın Bakan Yardımcısı olarak atamasının beklendiğini yazmıştık.

Asım Balcı daha önce Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini yapmıştı.

Asım Balcı Kimdir ?

1971 yılında Çorum’un Osmancık İlçesinde doğdu. 1992 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu ve yüksek lisansını ABD University of Kentucky'de tamamladı. Ardından Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde doktorasını bitirdi.

Bir süre Muğla Üniversitesi’nde görev yaptıktan sonra, 2003-2007 yılları arasında Sağlık Bakanlığı’nda Bakan Danışmanı olarak görev yaptı. Selçuk Üniversitesi’nde Öğretim Üyesi olarak görev yapan Doç. Dr. Asım Balcı, 2007-2010 yılları arasında Türksat’da e-devlet ve Kurumsal İletişim Direktörlüğü görevlerinde yer aldı.

2010-2013 yıllarında Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliğini yürüttü ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği yaptı. Son olarak Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevini yaptı. Çeşitli AB projelerinde bulunan Balcı’nın çok sayıda yayınlanmış makale ve kitabı bulunuyor.

Asım Balcı, evli ve 2 çocuk sahibidir.

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde AK Parti’den Ankara İli, Altındağ İlçesi Belediye Başkan adayı oldu.