MEB Personel Genel Müdürlüğünün UDS Atamalarındaki  Çifte Standart Uygulamasına Tepki

MEB Personel Genel Müdürlüğünün UDS Atamalarındaki Çifte Standart Uygulamasına Tepki

MEB Personel Genel Müdürlüğüne UDS Unvan Değişikliği Sınavı Atamalarında Çifte Standart Uygulamasına Tepki

Unvan Değişikliği Sınavı Ataması İl Dışına Çıkan Merkez Teşkilatı Personellerinin Mazeret Atamaları Yapılıyorsa!

Taşra Personelinin De Mazeret Atamaları Yapılmalıdır.

! Aksi Çifte Standarttır.”

MEB Unvan değişikliği sınavını kazanan ve ataması yapılan eğitim çalışanlarının “Engelli”, “Eş” ve “Sağlık” v.b özrüne dayalı olarak ikametgahlarında göreve başlaması ile ilgili resmi başvurumuzu yaptık ve bakanlık görüşmelerimizi başlattık.

Yolluk ve yevmiye verilerek gönderilecek olan eğitim çalışanlarının özür gurupları ile ilgili çalışmalar daha önceki yıllarda yapılan memurluk, şeflik ve teknik kadro sınavlarında olduğu gibi ikametgahlarında göreve başlatılması önemli bir adım olacaktır. Devletin zarar etmesinin de önüne geçmiş olacağız.

Ancak, Unvan değişikliği sınavına aynı şartlarda giren, aynı sorular sorulan, aynı sözlü sınava alınan ve aynı tercih ve atama işlemlerine tabii olan MEB Merkez teşkilatı personellerinin “Mazeret” işlemleri çok hızlı bir şekilde yapılmaktadır. Ankara dışına atamasına yapılan merkez teşkilatı personellerinin kararnameleri çıkartılarak Merkez teşkilatında göreve başlatılmaktadır.

Merkez ve Taşra teşkilatı personellerinin aynı şartlarda girdiği bir sınavın sonucunda atama işlemlerinin aynı kanuna göre yapıldığı yerde “Eş”, ”Engelli” ve “Sağlık” özürü bulunan dilekçe vermiş taşra teşkilatı personellerinin de işlemleri hızlıca yapılmalıdır ve ikametgahlarının bulunduğu il/ilçeye atamaları gerçekleştirilmelidir. Aksi bir durum çifte standarttır. Kul hakkıdır.

Milli Eğitim Bakanlığı “Merkez” ve “Taşra” ayrımı yapmadan tüm mazereti olan adayların atama işlemlerini (Ayrılış Yapılmadan-Yolluk verilmeden) hak ve adalet çerçevesinde biran önce gerçekleştirmelidir.

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.