MEB’den Son Dakika Proje Okulları Yönetici Atamaları Konusunda Açıklama

MEB’den Son Dakika Proje Okulları Yönetici Atamaları Konusunda Açıklama

MEB’den Son Dakika Proje Okulları Yönetici Atamaları Konusunda Açıklama

Mebpersonel.org-Özel Haber MEB’de Proje Okullarına Yönetici Atama sonuçları sonrası bir çok proje okulu yönetici atama kapsamında proje okulu olmaktan çıkarılmış ve atama yetkisi Valiliklere devredilmişti.

Ayrıca Yeniden yönetici atama süreci süresinin bugün bitmesinden ötürü proje okullarına tercih yapıp atanamayanların da mağduriyetleri oluşmaması adına konu ile ilgi MEB tarafından aşağıda ki açıklama yapılmıştır.

İşte yapılan açıklama:

2024 Yılı Millî Eğitim Bakanlığına Bağlı Özel Program ve Proje Uygulayan Eğitim Kurumlarına Yönetici Görevlendirme Kılavuzu kapsamında yönetici görevlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

Proje okullarının sayısı, türü ya da kapsamı ile ilgili herhangi bir değişiklik yapılmamış olup, görevlendirilmesi yapılmayan kurumların da proje okulu durumu devam etmektedir.
Proje okulunda görev yapmakta iken 4 ve 8 yılını dolduran eğitim kurumları yöneticileri, yeniden yönetici görevlendirme kapsamında başvuru yapmış ise kurum tercihinde de bulunabilir. (Bugün 24:00 başvuru ekranları kapanacaktır.)

Proje okuluna görevlendirilen ve iptali için müracaat yapmayanların yeniden yönetici değerlendirme kapsamında başvuruları onaylanmayacaktır.

Bu kapsamda proje okullarına yönetici görevlendirmeleri yapılmayan kurumlar için Valiliklerce geçici görevlendirme yapılmak üzere gerekli tedbirler alınacaktır.

Bakanlığımıza ulaşan dilekçeler sonucu görevlendirme iptalleri yapılmıştır.

İptali yapılan yöneticilerin görev yerleri yeniden görevlendirme kapsamında tercihe açılmış ise yapılan tercihlerden tercih iptali yapılma şeklinde gerekli tedbirlerin alınması gerekmektedir.

Tercih iptali yapılması gereken başvuru kayıtları yârin gönderilecektir.

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

4 Yorum