Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin’e Çağrı

Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin’e Çağrı

Milli Eğitim Bakanı Sayın Yusuf Tekin’e Çağrı

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, proje okullarına yönetici atama süreci hakkında açıklamalarda bulundu.


Bakanlık tarafından ataması yapılan kimi okul yöneticilerinin kararnamelerinin iptal edildiğini kaydeden Genel Başkan: “Bu durum, MEB’in ciddiyetini ve çalışanların kuruma olan güvenini rencide ediyor.” dedi.


Böylesi ucuzluklara meydan verilmemesi gerektiğine dikkat çeken Genel Başkan açıklamasında şunları kaydetti: “Proje okulu yönetici atama sürecinde yıllardır süregelen aymazlıklara maalesef yine şahit oluyoruz.


Bakanlık tarafından ataması yapılan kimi okul yöneticilerinin kararnameleri iptal ediliyor.

Bu durum, MEB’in ciddiyetini ve çalışanların kuruma olan güvenini rencide ediyor.

Madem bu okullarımıza objektif kriterlere haiz sınava dayalı atama sistemini getiremiyoruz, en azından böylesi ucuzluklara meydan vermeyelim.

Liyakati değil de mensubiyeti önceleyen kimi yöneticilerinizi de zahmetten kurtarın ve bir talimat verin ki, daha sürecin başında, hangi siyasi/STK’ya biat ediyorlarsa onlardan aldıkları talimatlarla görevlendirmeleri yapsınlar ve atama sürecini yap boz tahtasına çevirmesinler. Yazıktır…”dedi.

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

7 Yorum