‘Milli Eğitim’deki İhanete İzin Vermeyeceğiz’

‘Milli Eğitim’deki İhanete İzin Vermeyeceğiz’

‘Milli Eğitim’deki İhanete İzin Vermeyeceğiz’

Şırnak'ta yapılan öğretmen atamalarında bazı okulların öğretmensiz kaldığı ve bu konuda herhangi bir çözüm bulunamadığı, Ay Yıldız Tim tarafından öne sürüldü.

Şırnak’ta İl Milli Eğitim Müdürlüğünün görevlendirmesinin ardından bazı okulların öğretmensiz kaldığı, öğretmensiz okullara çare bulunamadığı ileri sürüldü. Ay Yıldız Tim Şırnak Facebook hesabından yapılan paylaşımda, Beytüşşebap ve Uludere’deki okulların öğrencilerinin, PKK’ya katılmaları için yönlendirildiği iddia edildi.

Ay Yıldız Tim’in paylaşımında şu ifadelere yer verildi:

“A.Ç. eliyle Şırnak İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Uludere ve Beytüşşebap'a ve Şırnak halkına yapılan ihanetin belgelerini yani öğretmenlerin mevzuata aykırı bir şekilde yapılan görevlendirme listesini yayınlıyoruz.

ekran-goruntusu-2024-05-13-205656.png

“Bu görevlendirme listeleriyle devletimizin Uludere ve Beytüşşebap'taki okullarımıza atadığı öğretmenler Eğitim-Bir-Sen üyesi yapıldıktan sonra kendilerine teklif edildiği üzere istedikleri ilçelere ve Şırnak merkeze hukuksuz bir şekilde A.Ç.’nin hazırladığı listeyle görevlendiriliyor.

“Şırnak merkeze ve diğer ilçelere çekilen Eğitim-Bir-Sen üyesi öğretmenler, ihtiyaç olmadığı halde görevlendirildikleri için norm fazlası öğretmen statüsüne alınıyorlar ve derse girmeden maaş alıyorlar. Fakat Beytüşşebap ve Uludere'deki öğrenciler okullarında öğretmen olmadığı için eğitimsiz kalıyorlar.

‘MİLLİ EĞİTİM’DEKİ İHANETE İZİN VERMEYECEĞİZ’

“Geçen ay belgeleriyle ortaya çıkardığımız, PKK'nın parti yöneticisine şehitlerimizin videosunu göndererek şehitlerimize hakaret eden S.Ç. gibi PKK sempatizanları eğitimsiz ve öğretmensiz kalan öğrencileri bu Kürt gençlerini terör örgütüne dağa çıkması için yönlendiriyor. Ayyıldız Tim olarak Şırnak'ta Milli Eğitim’de dönen bu ihanet çarkını tespit ettik ve bu çarkı kıracağız. FETÖ ve PKK işbirliğiyle gençlerimizin eğitimsiz bırakılıp dağa yönlendirilmesine asla göz yummayacağız.

“Ankara’daki Bakanlık ve devlet yetkililerinin soruşturma başlatması ve gereğini yapması için hukuksuz bir şekilde A.Ç. eliyle işlenen suçun belgelerini yani torpilli öğretmenlerin görevlendirme listesini ilan ediyoruz.”

ekran-goruntusu-2024-05-13-205730.png

‘VALİLİĞİN OLURU İLE YAPILDI’

Şırnak İl Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın ve Müdürlükteki üst düzey bir yetkiliye iddiaları sorduk. Gazetemiz baskıya gittiğinde Aydın’dan henüz yanıt gelmemişti. Adının açıklanmasını istemeyen bir İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilisi ise “Bu Valiliğin oluru ile yapılan bir görevlendirme. Okulların öğretmensiz kaldığıyla ilgili bir malumat tarafımıza ulaşmadı.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: aydinlik.com.tr

HABERE YORUM KAT

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

1 Yorum