Öğrenciler için eğitimde yenilik! Yeni ilkokul ve ortaokul türleri geliyor…

Öğrenciler için eğitimde yenilik! Yeni ilkokul ve ortaokul türleri geliyor…

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından yeni ilkokul ve yeni ortaokul türleri üzerine farklı eğitim şekilleri hazırlanıyor. Bu kapsamda yapılan yenilikler ve yeni türler için tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz…

Millî Eğitim Bakanlığınca kısa bir süre önce imzalanmış olan protokol çerçevesinde Ankara müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi yerleşkesinde bulunan Güzel Sanatlar müzik İlkokulu ve güzel sanatlar müzik Ortaokulu kurulması için karar verildi. Yeni kurulacak müzik İlkokul ve Ortaokulu 2024-2025 eğitim öğretim dönemi başında öğrenci kabul edecek ve eğitimlerine başlangıç yapacak.

İlkokuldan itibaren yoğun müzik eğitimi verilecek!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından kurulmakta olan bu yeni okulda ilkokul ve Ortaokullarda uygulanmakta olan müfredat ile beraber ek olarak müzik eğitimi de katılmış olacak.

İlkokul yıllarından itibaren yoğun bir müzik eğitimi almış olan öğrenciler için fırsat olan bu sistem Ortaokulda ve Lisede de devam edecek. Bu sayede ve liseyi tamamlamış olan öğrenciler nitelikli bir müzisyen haline gelmiş olacak.

Öğrenciler çeşitli sanat dallarında kendisini geliştirecek

Bu okullar Güzel Sanatlar İlkokulu ve güzel sanatlar Ortaokulu adı altında açılmış olacak. Bu kapsamda açılan Okullardaki öğrencilere müzik ağırlıklı olarak eğitim sunulacak. Öğrencilerin çeşitli sanat dallarında gelişme imkânı olacak.

Güzel Sanatlar eğitimi ilk olarak İlkokul 1. sınıfta başlamış olacak. İlkokulu tamamlayan öğrenciler Öncelikle bir sınava girecek. Sınav sonuçlarına göre öğrenciler arasından 5. sınıfa devam eden öğrenciler için tekrar seçme sınavı yapılacak. Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapmış olduğu sınavda başarı elde eden öğrenciler 2024-2025 eğitim yılından itibaren bu okullarda öğrenim hayatını başlamış olacak.