Öğrencilere Ücretsiz Dershane Uygulaması

Öğrencilere Ücretsiz Dershane Uygulaması

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesi'nde, Kaymakamlık tarafından dar gelirli öğrencilere ücretsiz hizmet verecek dershane, düzenlenen törenle açıldı.

Siverek Kaymakamlığı; SODES projesi kapsamında maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocukları için dershane açılmasını kararlaştırdı. Bu doğrultuda hazırlanan 'Ben de üniversiteye gitmek istiyorum' adlı projenin kabul edilmesinin ardından hazırlıkları tamamlanan dershane bugün hizmete açıldı. Üniversiteye ve SBS sınavlarına hazırlanan 330 öğrencinin ücretsiz olarak eğitim göreceği dershanenin açılış töreninde konuşan Siverek Kaymakamı Hamza Erkal, amaçlarının eğitimde fırsat eşitliği oluşturmak olduğunu belirterek şöyle dedi:

"Öğrencilerimizin başarılı görmek bizi mutlu ediyor. Öğrencilerimizin başarısı için biz de Kaymakamlık olarak elimizden geleni yapıyoruz. Bu doğrultuda açtığımız dershanemizde 330 öğrencimiz sınavlara daha eğitimli şekilde hazırlanabilecek."

Dershanede eğitim görecek öğrenciler, kendilerine ücretsiz olarak bu fırsatı sunan Kaymakam Erkal'a teşekkür etti.


HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.