Öğretmenlere 24 Kasım'da 5.000 TL ikramiye verilecek mi?

Öğretmenlere 24 Kasım'da 5.000 TL ikramiye verilecek mi?

Öğretmenlere 24 Kasım'da 5.000 TL ikramiye verilecek mi?

Öğretmenlere 5 bin TL ikramiye ödenecek mi sorusunun yanıtı için arama motorları çalıştırılıyor. Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yılı vesilesiyle hayata geçirilen emeklilere bayram ikramiyesi 11-14 Kasım tarihleri arasında ödendi. Tek sefere mahsus olarak ödenen 5 bin TL ikramiye sonrası 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde öğretmenlere ikramiye verileceği iddiası gündemdeki yerini aldı. Binlerce öğretmen konu hakkında araştırmalarını sürdürürken Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'den açıklama geldi. Bakan Tekin, böylece iddialara son noktayı koymuş oldu. Peki, Öğretmenlere 5 bin TL ikramiye var mı, ödenecek mi? İşte detaylar...

ÖĞRETMENLERE 24 KASIM İKRAMİYESİ VERİLECEK Mİ?

Cumhuriyet'in 100. yılı kutlamaları kapsamında çalışmayan emeklilere 5 bin TL ikramiye verilmişti.

24 Kasım Öğretmenler Günü'nde, öğretmenlere 1 maaş tutarında ikramiye verileceği iddia edildi.

BAKAN TEKİN'DEN ÖĞRETMENLERE İKRAMİYE AÇIKLAMASI!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlere ikramiye verilmesi ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Bakan Tekin, konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

''Biz kendi politikalarımızı kendimiz belirliyoruz. Öyle bir şey olursa bunu Cumhurbaşkanımız ile Maliye Bakanımız duyurur. Biz öğretmen arkadaşlarımızın özlük hakları ile ilgili bütçe sınırları çerçevesinde yapabileceğimiz her şeyi yapıyoruz.''

Buna göre; öğretmenlere ikramiye verilmesine dair bir karar henüz gündemde yok. Konuyla ilgili yeni açıklama geldiği taktirde haberimizden öğrenebilirsiniz.

sabah.com.tr

HABERE YORUM KAT
UYARI:

Yorum yazarak topluluk şartlarımızı kabul etmiş bulunuyor ve tüm sorumluluğu üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Mebpersonel.com İnternet Sitesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

22 Yorum